Kreu i PL, Ilir Meta përmes një postimi në ‘Facebook’ shkruan se shpejtësia e plakjes së popullsisë shqiptare është tronditëse. Meta shkruan se shpopullimi i vendit...

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka komentuar sherret dhe debatet që ndodhën në kyresinë e Partisë Demokratike, ndërsa gishtin e drejton nga Lulzim Basha. Sipas Salianjit,...

Deputeti Lefter Gështenja është shprehur se në PD nuk mund të ketë garë nëse nxitohet të mbyllin procesin, duke iu referuar zgjedhjes së datës mes...

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi nga Kuvendi tha se shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike ka ardhur si vendim pasi kjo e fundit ka shkelur...

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj nuk dha një përgjigje të prerë kur u pyet nëse do ta mbështesë Lulzim Bashën për kryetar të PD apo...

Deputetja Ina Zhupa nga Kuvendi tha se shkrirja e Akademisë së Albanologjisë është bërë në shkelje të ligjit. “Ndryshe nga Kushi që e lavdëronte akademinë, Gjinushi...

Deputeti i PD-së, Enkeled Alibeaj është shprehur se gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD-së, mbrëmjen e së martës, nuk është ushtruar presion ndaj deputetëve. Sa i...

Bashkitë e qarkut të Fierit do të rrisin kostot për depozitimin e mbetjeve të tyre urbane në landfillin e inceneratorit të Fierit, pasi administratori Faraudin...

Oda Ekonomike Amerikane ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës t’i marrë “menjëherë parasysh thirrjet nga SHBA-ja dhe BE-ja për shtensionimin e situatës në veri të...

Pamje ‘apokaliptike’ vijnë nga New York, i cili është mbuluar nga tymi i zjarreve në Kanada që është shpërndarë në Amerikën e Veriut. Për shkak të...

Janë zbuluar emrat e rinj të ambasadorëve shqiptarë në disa shtete, të propozuar nga ministrja e për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. Ervin Bushati...

Konfindustria ka reaguar pasi Ministria e Financave vendosi shfuqizimit të Bordit të Trasparencës, me një vendim qeverie të mërkurën (7 qershor). Konfindustria vlerëson se ky vendim, jo...

Thanas Thoma Bako alias Athanasios Sebastian Bako, 52-vjeç nga Saranda, konsiderohet nga Europoli si një nga “peshqit e mëdhenj” të pastrimit të parave që rrjedhin...

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka mbërritur në GJKKO për tu njohur me masën e sigurisë. Vangjush Dako u arrestua nën akuzën e shpërdorimit të detyrës, për dy...

Liga e Kampioneve është gjithnjë pre e skuadrës më të fortë, apo ndonjëherë triumfon elementi sur prizë në një finale, duke triumfuar skuadra jofavorite në...

BESARTA BASHA/ Pas një viti e tre muaj nga lufta në Ukrainë dhe prej muajsh stabilitet ndërkombëtar në çmimin e hidrokarbureve, më në fund qeveria...

VALENTINA MADANI/ Gjatë mbledhjes së kryesisë, përkrahës të Lulzim Bashës konfrontuan anëtarë të Kryesisë së PD, duke kërkuar që çështja e lidershipit të mos vonohet. Kreu...

Nga Maksim Rrapaj -Pjesë nga libri “Gjallë pas mbytjes së anijes”, i publicistit, përkthyesit dhe shkrimtarit Maksim Rakipaj, ish-oficer i Marinës Tregtare, që vuajti burgjeve të...

Xhovani Kolela, zyrtarisht nga dita e djeshme, nuk është më trajner i Partizanit. Siç ishte paralajmëruar nga “Panorama Sport” pak ditë pas suksesit në kampionat,...

Nuk ka pasur kërkesa eksplicite ndaj partive opozitare në Kosovës nga ana e të dërguarve të posaçme të Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar, dhe të...

Lajme Flash

Panorama Plus

Këngëtari i njohur i muzikës latine Ricky Martin do të performojë për herë të parë në Tiranë. Ylli botëror i cili po zhvillon turin e...

Fituesja e “Dancing With The Star” Sara Hoxha është shndërruar në një ndër vajzat më të dashura dhe më të komentuara të showbizit shqiptar. Teksa ishte...

Luiz Ejlli dhe Dea Mishel Hoxha, ishin dy ndër banorët më të komentuar gjatë qëndrimit në shtëpinë e Big Brother VIP. Gjatë spektaklit dy ish-finalistët kanë...

Modelja Endi Demiri  është bukuroshja që arriti të shpallej “Miss Universe Albania 2023”, ku do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në konkursin botëror të bukurisë...

Monika Lubonja i ka habitur të gjithë me videon e saj ku shfaqet në dhomën e një hoteli me aktorin Gent Hazizi. Aktorja ka publikuar një...

Xhoi Jakaj rikthehet për lexuesin me një tjetër libër. Këtë herë, krijimtaria e saj ka shkuar për gratë që vuajnë dënimin në burgje. Me rrëfime personale,...

Këngëtari i njohur Blero Muharremi vetëm dy muaj pas ndarjes nga ish-bashkëshortja e tij Afrona Dika, zbuloi për fansat se ka rigjetur sërish dashurinë. Disa kohë...

Don Xhoni duket se ka konfirmuar së fundmi rikthimin e tij pas ndarjes së bujshme me modelen ruse Ariana Lirey. Reperi ka publikuar një pjesë nga...

Mesa duket së shpejti një tjetër çift i showbizit shqiptar do të kurorëzojë dashurinë e tyre në martesë. Ata janë dy personazhet më të dashura për...

Klodi i BBV theu tabu kur gjatë kohës që ishte pjesë e spektaklit pranoi hapur se ishte homoseksual. Ai tregoi se kur doli nga BBV familjen...

Dasma e  Klea Hutës dhe Elgit Dodës mbrëmjen e së dielës, mblodhi një sërë personazhesh VIP, ku e ftuar ishte edhe moderatorja Bora Zemani, pasi...

Ardian Bujupi është një ndër artistët më të pëlqyer të estradës shqiptare.   Këngëtari, i cili po ‘korr’ suksese të një pas njëshme edhe përtej kufijve...

Efi Dhedhes dhe Luiz Ejlli ishin ndër banorët më të fortë në “BBV”, të cilët gjatë qëndrimit në këtë shtëpi krijuan një miqësi me njëri-tjetrin. E...

Figura të njohura të showbizit shqiptar u bënë bashkë në ceremoninë martesore të çiftit të njohur Elgit Doda dhe partneres së tij Klea Huta.  Përveç se...

Ndonëse “Big Brother” ka mbaruar, personazhet që dolën nga ky format, vijojnë të mbeten të preferuarit e publikut, duke mbajtur edhe shifrat më të larta...

Aktori i humorit Romeo Veshaj është një ndër personazhet më të njohur të showbizit shqiptar.     Por përsa i përket jetës personale, Romeo është shumë i rezervuar....

Këngëtari i njohur Butrint Imeri kohët e fundit është kthyer në një ndër emrat më të komentuar në rrjet.     Dy javë më parë ai publikoi disa...

Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre këtë fundjavë, pikërisht nesër më 4 qershor. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...

“Big Brother” ka ndryshuar jetën e Luizit totalisht. Mbrëmjen e 24 dhjetorit, kur ai u bë pjesë e lojës, nuk e kishte menduar që pas...

Këngëtarja shqiptare, Olta Boka ka rrëfyer njohjen e saj me partnerin dhe se si ka ndryshuar jeta e saj pas ardhjes në jetë të vajzës. Boka...

Politikë

11:17 Kreu i PL, Ilir Meta përmes një postimi në ‘Facebook’ shkruan se shpejtësia e plakjes së popullsisë shqiptare është tronditëse. Meta shkruan se shpopullimi i...

11:13 Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka komentuar sherret dhe debatet që ndodhën në kyresinë e Partisë Demokratike, ndërsa gishtin e drejton nga Lulzim Basha. Sipas...

11:07 Deputeti Lefter Gështenja është shprehur se në PD nuk mund të ketë garë nëse nxitohet të mbyllin procesin, duke iu referuar zgjedhjes së datës...

Kronikë

09:48 Thanas Thoma Bako alias Athanasios Sebastian Bako, 52-vjeç nga Saranda, konsiderohet nga Europoli si një nga “peshqit e mëdhenj” të pastrimit të parave që...

09:36 Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka mbërritur në GJKKO për tu njohur me masën e sigurisë. Vangjush Dako u arrestua nën akuzën e shpërdorimit të detyrës, për...

09:34 Një 33-vjeçar është arrestuar në Mat, pasi kultivonte lënë narkotike. Mësohet se i riu Taulant Tatraku është kapur duke punuar në një prej parcelave që...


Sport

10:28 Përveçse në aktivitetet kombëtare, pingpongistët shqiptarë vijojnë pjesëmarrjen e tyre edhe në garat ndërkombëtare, teksa evenimenti më i fundit është ai i mbajtur në...

10:23 Uest Hemi arriti të fitonte Ligën e Konferencës ndaj Fiorentinës, falë një goli të shënuar në minutën e fundit të kohës së rregullt. Goli...

09:31 Liga e Kampioneve është gjithnjë pre e skuadrës më të fortë, apo ndonjëherë triumfon elementi sur prizë në një finale, duke triumfuar skuadra jofavorite...

Dossier

08:42 Nga Maksim Rrapaj -Pjesë nga libri “Gjallë pas mbytjes së anijes”, i publicistit, përkthyesit dhe shkrimtarit Maksim Rakipaj, ish-oficer i Marinës Tregtare, që vuajti burgjeve...

08:35 Nga Ermira Isufaj Memorie.al / I ati, një diplomat në karrierë, ndërsa e ëma, e lindur në shtetin helen, bijë nga një derë e pasur…! Për...

13:10 Nga Dalip Greca Memorie.al/ Fratari, ai vend i thyer në cep të Mallakastrës së egër, ka bërë emër jo vetëm në jug, por në krejt viset...

Speciale

22:22 NGA TIMO FLLOKO Los Anxhelesi është thuajse në anën tjetër të botës, nëntë orë larg Shqipërisë dhe Kosovës, kur lind dielli këtu atje në Kaliforni...

09:23 PROF. ASOC. DR. ZAHO GOLEMI * “Krijimtaria letrare e publicistike e Halil Ramës është "Testament historiko-kulturor”, ku dominon mëmëdheu si për çdo shqiptar, sepse "Atdheu...

18:21 AFRIM IMAJ/ Lavdie Merlika (Ndreu), vajza e vetme e Dali Nderut dhe Liri Gegës, dy figurave të njohura të lidershipit historik të dënuar me vdekje...

Shëndeti

12:45 Nëse mendoni se kilogramët e tepërt do t’ju pengojnë të shijoni pushimet, mund të ndiqni disa këshilla për mënyrën se si duhet të ushqeheni. Duke...

20:33 Ekspertë nga Shqipëria dhe Mali i Zi publikuan në Shkodër rezultatet e studimit 2- vjeçar mbi nivelin e ndotjes së ujit në Liqenin e...

21:55 Ish-zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka renditur disa nga faktorët që ndikojnë te ulja e lindshmërisë së shqiptarëve. Teksa ishte e ftuar në emisionin “Log”...

Sociale

11:17 Kreu i PL, Ilir Meta përmes një postimi në ‘Facebook’ shkruan se shpejtësia e plakjes së popullsisë shqiptare është tronditëse. Meta shkruan se shpopullimi i...

08:22 Popullsia e Shqipërisë përveç se po rrudhet me shpejtësi nga viti në vit, po pëson tranzicion, ku moshat e reja po reduktohen me shpejtësi,...
video

21:50 Konsulentja financiare, Irena Beqiraj, është shprehur se plakja e popullsisë në Shqipëri do të ndikojë në uljen e fuqisë punëtore, uljen e produktivitetit në...

Ekonomi

10:04 Konfindustria ka reaguar pasi Ministria e Financave vendosi shfuqizimit të Bordit të Trasparencës, me një vendim qeverie të mërkurën (7 qershor). Konfindustria vlerëson se ky vendim,...

08:51 BESARTA BASHA/ Pas një viti e tre muaj nga lufta në Ukrainë dhe prej muajsh stabilitet ndërkombëtar në çmimin e hidrokarbureve, më në fund...

07:44 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 99 lekë dhe do të shitet me 100.3 lekë. Monedha evropiane euro...

Kulturë

09:03 HALIL RAMA, MJESHTËR I MADH Mes 35 veprave letrare (13 vëllime me poezi dhe 12 romane e 10 libra me tregime e novela) që përbëjnë...

13:47 Shtëpia botuese “Onufri” ka ndarë me lexuesit shqiptarë lajmin për botimin e vëllimit më të ri poetik, të Akademikut Kujtim M. Shala, të titulluar...

22:22 NGA TIMO FLLOKO Los Anxhelesi është thuajse në anën tjetër të botës, nëntë orë larg Shqipërisë dhe Kosovës, kur lind dielli këtu atje në Kaliforni...

Unë Gruaja

18:21 AFRIM IMAJ/ Lavdie Merlika (Ndreu), vajza e vetme e Dali Nderut dhe Liri Gegës, dy figurave të njohura të lidershipit historik të dënuar me vdekje...

14:15 AFRIM IMAJ/ Ata ishin tre. Të tre u pushkatuan për pesë minuta. I pari Petro Bullati. Pas tij, Dali Nderu. Vetëm me dy breshëri automatiku....

16:17 ARTAN KOKOSHI (pjesa e parë) NGA UVIL ZAJMI/ Ka qenë vetëm 3 muajsh, i sapo lindur, nga dita kur e ndanë me të atin, të...

PANORAMA TV