Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe gjatë fjalës së tij në Kongres, ka folur për 21 Janarin dhe Reformën në Drejtësi. Braçe e nisi fjalën duke...

Tre të rinjtë që shikoni në foto janë 3 viktimat e aksidentit tragjik në Itali rreth orës 3 të mëngjesit të së premtes (8 Dhjetor). Egli Gjeci, 26...

Ish-luftëtari i UÇK, Dritan Goxhaj ka kallëzuar në SPAK ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja, për shpërdorim detyre. Dritan Goxhaj, i cili u arrestua me qëllim ekstradimin...

Partia Socialistë është duke mbajtur Kongresin e jashtëzakonshëm të saj në Pallatin e Kongreseve, ku pas fjalëve hyrëse, ka nisur diskutimin në panele. Pjesë e panelit...

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali ku tre persona kanë humbur jetën, mes të cilëve dy janë shqiptarë. BMW-ja ku udhëtonin tre viktimat, Egli Gjeci, 26...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, me anë të një postimi ne rrjetet sociale, thotë  se Dita e Rinisë sot është pa...

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e ish-zëvendës kryeministrit Arben Ahmetajt, i cili kishte kundërshtuar sekuestron e një apartamenti në zonë e Shallvareve. Burime bëjnë me dije...

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se Partia Demokratike do ta fitojë betejën me qeverinë Rama, por sipas tij për këtë ka vetëm një kusht. Berisha shprehet se...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Bledi Klosi ka marrë fjalën në Kongres, ku ndër të tjera ka shigjetuar opozitën, duke e cilësuar si të...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar kongresin e jashtëzakonshëm të PS që mbahet në Ditën e Rinisë. "Sot, Edi Rama mblidhet se mendon se na impresionon. Mblidhet me...

Ish-ministri i Jashtëm dhe shkrimtari Besnik Mustafaj, ka marrë pjesë sot në aktivitetin e mbajtur nga Partia Demokratike e Rithemelimit, në përkujtim të 8 Dhjetorit...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, ka hapur Kongresin e Partisë Socialiste, i cili po mbahet në Pallatin e Kongreseve. Ndër të tjera, Spiropali foli edhe për...

Partia Socialiste ka nisur Kongresin e jashtëzakonshëm në Pallatin e Kongrese. Mbledhja në ditën e Rinisë nisi me një valle nga fëmijët të veshur me veshje...

UPDATE- Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion ka dërguar për gjykim, Viktor Çervanakun, dhe pjesëtaret e familjes së tij të cilët u arrestuan si grup i struktuar...

Sot, në ditën Kombëtare të Rinisë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë  ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale. Ata...

Policia ka referuar në Prokurorinë e Posaçme deputetët e Berishës dhe Bardhit pas kaosit në Kuvend gjatë seancës së të enjtes (7 Dhjetor) ku PS miratoi buxhetin...

Dy shqiptarë, Erjon Hotaj dhe Armando Murati, të dyshuar për vrasjen e elektricistit shqiptar Festim Kalaj, 40 vjeç në Belgjikë, pritet të dalin para gjykatës...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social “facebook” për ‘8 Dhjetorin”, Ditën e  Rinisë, ku 33 vite më parë...

Kosova dhe Serbia ka nisur bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre që prej vitit 2011, si një kusht i theksuar nga Perëndimi për integrimet...

“Duke u rritur u bëra një tifoz i Kristiano Ronaldos, ashtu si shumica e fëmijëve të brezit tim. Por babai im ishte i fiksuar me...

Lajme Flash

Panorama Plus

Këngëtarja e njohur Selena Gomez, ka konfirmuar lidhjen e saj të dashurisë me producentin Benny Blanco. Thashethemet për dashurinë e re të Gomez po qarkullojnë prej...

Aktorja Rudina Dembacaj është dënuar nga Gjykata e Apelit me 6 muaj burg, që i është konvertuar në 80 orë shërbim prove. ZËRI ka zbuluar se dënimi...

Quhet Aline Farie dhe është modele e “Only Fans”, ndërsa pak kohë më parë pushtoi mediat rozë, pasi u bë protagoniste për ti dhënë fund...

Në moshën 53-vjeçare, është ndarë nga jeta një nga aktoret më të njohura me sindromën Down, Andrea Faye Friedman. E njohur për rolin e saj në...

Princ Harry ka thënë se fëmijët e tij nuk mund të “ndihen si në shtëpi” në Mbretërinë e Bashkuar, pasi sipas tij mungon mbrojtja adekuate. Duka...

Juana Nura, ish-finalistja e Big Brother Vip Kosova, ka hedhur akuza ndaj balerinit Ilir Shaqiri, duke e cilësuar person negativ që bën shaka seksite. Komentet Juliana...

Është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, poeti dhe shkrimtari britanik, Benjamin Zephaniah. Ai u diagnostikua me një tumor në tru tetë javë më parë. Lajmi për...

Si rrallë herë, aktori i humorit Agron Llakaj ka folur publikisht për bashkëshorten e tij Kostandinën, për të cilën tha se është baza e tij. Llakaj...

Sot, djali i aktorit të mirënjohur të humorit, Julian Deda, feston ditëlindjen. Urimi i aktorit për djalin, është emocionues dhe shprehen fjalë që çdo fëmijë do...

  Aktorja amerikane Selma Blair ka treguar për komentet e mjekëve për shëndetin e saj para se të diagnostikohej me sklerozë të shumëfishtë. Gjatë një interviste me...

Pak pas mesnatës, nga ora 01:30 – 03:19 transmetimi në kanalet e Big Brother Vip Kosova është ndërprerë dhe të gjithë kanë menduar se shkak...

Aktorja Olta Gixhari si duket pas përfundimit të Big Brother Vip ka hedhur pas krahëve mëritë me çiftin Kiara Tito & Luiz Ejlli. Olta ka zbuluar...

Vrasja e 30-vjeçares Liridona Ademaj në sy të dy djemve me porosi të bashkëshortit të saj Naim Murseli ka tronditur të gjithë opinionin publik në...

Transgjinorja Edona James dhe pornostarja Alby Rydes janë dy banoret më të përfolura të edicionit të dytë të “Big Brother VIP Koosva 2”. Gjatë ditës së...

Këngëtarja e njohur, Fifi, ka folur së fundmi për raporti me partnerin e saj të jetës, Adis Patushin, eksperiencën e saj si nënë dhe raportin...

Partnerja e Maruro Ikardit, Vanda Nara po kalon një nga periudhat më të këqija të jetës së saj.  Modelja argjentinase, disa muaj më parë ajo u diagnostikua...

Debat të ashpër dhe me nota ironike ka pasur mes dy banorëve të Big Brother Vip Kosova. Bëhet fjalë për Bucin dhe Azemin, të cilët...

Ish-banorja e Big Brother Vip Kosova, Monika Sahilu, e cila u eliminua të premten nga gara për çmimin e madh prej 200 mijë eurosh, ka...

Sot ( 5 dhjetor) u nda nga jeta aktori i mirënjohur Mirush Kabashi. Reagimet të shumta kanë qenë në rrjet për humbjen e madhe të...

Ish-banorja e Big Brother Vip Kosova, Vesa Vllasaliu, ka folur në lidhje me deklaratat e bërë në shtëpinë vip, në lidhje me tradhtinë e partnerit...

Politikë

12:49 Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër pasi policia ka referuar në Prokurorinë e Posaçme deputetët e Berishës dhe Bardhit, pas...

12:47 Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe gjatë fjalës së tij në Kongres, ka folur për 21 Janarin dhe Reformën në Drejtësi. Braçe e nisi fjalën...

12:07 Partia Socialistë është duke mbajtur Kongresin e jashtëzakonshëm të saj në Pallatin e Kongreseve, ku pas fjalëve hyrëse, ka nisur diskutimin në panele. Pjesë e...

Kronikë

12:35 Tre të rinjtë që shikoni në foto janë 3 viktimat e aksidentit tragjik në Itali rreth orës 3 të mëngjesit të së premtes (8 Dhjetor). Egli...

12:27 Ish-luftëtari i UÇK, Dritan Goxhaj ka kallëzuar në SPAK ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja, për shpërdorim detyre. Dritan Goxhaj, i cili u arrestua me qëllim...

12:03 Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali ku tre persona kanë humbur jetën, mes të cilëve dy janë shqiptarë. BMW-ja ku udhëtonin tre viktimat, Egli Gjeci,...


Sport

11:43 Daniela Çavez disa muaj më parë tronditi me deklaratat e saj të bujshme, duke u shprehur se kishte bërë seks me Kristiano Ronaldon dhe...

10:36 Mbrojtësi i Partizanit, Altin Bytyçi ka kryer me sukses ndërhyrjen kirurgjikale pas dëmtimit që pësoi në sfidën që “demat” zhvilluan përpara disa ditësh me...

10:17 “Duke u rritur u bëra një tifoz i Kristiano Ronaldos, ashtu si shumica e fëmijëve të brezit tim. Por babai im ishte i fiksuar...

Dossier

07:31 Gjatë viteve ’30 dhe ’40 të shekullit të kaluem, me zbritjen e rrebeshit të pandalshëm fashist e komunist mbi Europë, ma parë e ma...

16:40 ZHANI CIKO/ Një datë e një ditëlindjeje ndër më të rëndësishmet e historisë së muzikës shqiptare, përkujtimi i një "Nismëtari", i dyti në radhën e...

07:32 E kishte adhuruar në rininë e hershme të tij, atje në fshatrat e “Lumit të Vlorës” në vitet ‘40-të, Sadik Premten, por pas 60...

Speciale

13:38 NGA SEJDO HARKA/ Të shkruash për librin "Globalizmi dhe romantizmi antikapitalist" të sociologut të njohur dhe "Mjeshtërit të Madh", Gëzim Tushi, është si të prekësh...

12:44 Më 27 nëntor 2023, në qytetin e Prishtinës u promovua Libri "2000 VJET KRISHTERIM TE SHQIPTARËT", në të cilin janë botuar materialet studimore të...

11:36 Më 27 nëntor 2023, në qytetin e Prishtinës u promovua Libri "2000 VJET KRISHTERIM TE SHQIPTARËT", në të cilin janë botuar materialet studimore të...

Shëndeti

08:31 Përpara mjekësisë moderne, qytetërime të ndryshme kanë shfrytëzuar dhuratat bujare të natyrës për të shëruar dhe trajtuar sëmundje të ndryshme. Një prej kombinimeve më efikase...

18:10 Është e rëndësishme të konsumoni ushqime të pasura me kalcium si pjesë e dietës tuaj të ekuilibruar. Ky metal përbën 40% të kockave dhe...

07:53 Shëndeti i mirë i zemrës është një objektiv parësor që duhet ta ketë çdo njeri. Ai nuk ka plotësisht një origjinë gjenetike dhe është në...

Sociale

20:20 Nisin reshjet e borës në juglindje të vendit. Prezencë të borës ka pasur në aksin nacional Korcë-Pogradec në disa pjesë të këtij aksi dhe...

18:36 Zonja e Parë, Armanda Begaj ishte sot në Bashkinë e Vaut të Dejës, nga ku bëri apel për depistimin e grave dhe vajzave për...

18:11 Piramida do të mbledhë ekspertët dhe prodhuesit më të mirë të rakisë në një event unik. Bashkia e Tiranës sjell më 8-9 dhjetor eventin “Republika...

Ekonomi

07:36 Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94 lekë dhe do shitet me 95 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

07:16 Të rinjtë janë burimi i parë i shpresës për një të ardhme më të mirë, janë shtylla kurrizore e çdo shoqërie, përfaqësojnë më të...

18:09 Në Tiranë, Dhoma Amerikane e Tregtisë bëri sot të ditur, përmes Indeksit Vjetor, se mungesa e punëtorëve të kualifikuar, monopolet, informaliteti, korrupsioni, dhe konkurrenca...

Kulturë

10:51 FITIM ÇAUSHI/ Tashmë janë të njohur disa intelektualë të fushave të ndryshme, sidomos atyre të ekonomisë dhe shkencës, që përveç profesionit, kanë pasur për pasion...

08:22 Sot përkujtohet 8 dhjetori, Dita e Rinisë në Shqipëri, ku 33 vjet më parë protestat studentore përmbysën regjimin komunist. Prej vitit 2009, kjo datë përkujtohet...

14:00 Mjeshtri i madh dhe artisti i pazëvendësueshëm, Mirush Kabashi është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit, pas mbajtjes së homazheve në Muzeun...

Unë Gruaja

15:31 Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë tonë kombëtare. Më e çmuara, më e bukur që na...

21:47 UVIL ZAJMI/ Një histori e rrallë dashurie, e padëgjuar, as lexuar në romane, libra të verdhë, por si e tillë është, të tingëllon kur njihesh...

15:15 AFRIM IMAJ/ Kur akoma nuk ishte fashitur jehona e protestave masive të pranverës së vitit '81 në Prishtinë, në janarin e vitit 1982, një tjetër...

PANORAMA TV

CLOSE
CLOSE