UVIL ZAJMI/ Viti 1982, muaji korrik. Familja Haxhiaj ka një gëzim, do të martohet vajza, dhe një dasëm me të ftuar siç ndodhte zakonisht në traditën...

Kreu i Grupit të opozitës, Gazment Bardhi ka ironizuar Kongresin e jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, që mbahet ditën e sotme 8 dhjetor në Pallatin e...

Armando Broja ka pasur kërkesa për t’u larguar nga Çelsi në janar, me Fulhemin dhe Torinon që kanë shprehur pëlqimin e tyre për sulmuesin shqiptar. Gjithsesi...

I ftuar në Panorama TV, akademiku, Artan Fuga, foli për gjendjen aktuale politike në Shqipëri, gjendjen e opozitës, aksionin e saj dhe cila mund të...

Akademiku Artan Fuga, në një intervistë për “Panorama TV”, ka komentuar lëvizjen studentore të 8 Dhjetorit të 1990, që përkujtohet sot në 33-vjetorin e saj...

Gjykata e Sarandës ka dënuar personat që dhunuan në sy të fëmijëve dhe gruas, 42 vjeçarin Elidjan Kushova në mes të lokalit. Enrik Proda u dënua me 5.4...

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar ditën e sotme të gjith vendimet e Komisionit të Disiplinës për parregullistë e shkaktuara në duelet e javës së...

FIORELA KATROSHI/ Më 6 dhjetor 1797 lindi Naum Veqilharxhi. Në vitin 1800 familja Veqilharxhi braktisi Vithkuqin, për shkak të dyndjeve të turqve dhe ashpërsimit të...

Kristiano Ronaldo dhe Leo Mesi nuk janë më sportistët më të paguar në botë, me yllin e golfit, Jon Rahm Rodriguez që ka marrë këtë...

Altin Hoti humbi jetën në një aksident tragjik me makinë, që përfundoi në një kanal në Portogruaro, së bashku me të fejuarën e tij, Gulia dhe...

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe gjatë fjalës së tij në Kongres, ka folur për 21 Janarin dhe Reformën në Drejtësi. Braçe e nisi fjalën duke...

Tre të rinjtë që shikoni në foto janë 3 viktimat e aksidentit tragjik në Itali rreth orës 3 të mëngjesit të së premtes (8 Dhjetor). Egli Gjeci, 26...

Ish-luftëtari i UÇK, Dritan Goxhaj ka kallëzuar në SPAK ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja, për shpërdorim detyre. Dritan Goxhaj, i cili u arrestua me qëllim ekstradimin...

Partia Socialistë është duke mbajtur Kongresin e jashtëzakonshëm të saj në Pallatin e Kongreseve, ku pas fjalëve hyrëse, ka nisur diskutimin në panele. Pjesë e panelit...

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali ku tre persona kanë humbur jetën, mes të cilëve dy janë shqiptarë. BMW-ja ku udhëtonin tre viktimat, Egli Gjeci, 26...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, me anë të një postimi ne rrjetet sociale, thotë  se Dita e Rinisë sot është pa...

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e ish-zëvendës kryeministrit Arben Ahmetajt, i cili kishte kundërshtuar sekuestron e një apartamenti në zonë e Shallvareve. Burime bëjnë me dije...

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se Partia Demokratike do ta fitojë betejën me qeverinë Rama, por sipas tij për këtë ka vetëm një kusht. Berisha shprehet se...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Bledi Klosi ka marrë fjalën në Kongres, ku ndër të tjera ka shigjetuar opozitën, duke e cilësuar si të...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar kongresin e jashtëzakonshëm të PS që mbahet në Ditën e Rinisë. "Sot, Edi Rama mblidhet se mendon se na impresionon. Mblidhet me...

Lajme Flash

Panorama Plus

Këngëtarja e njohur Selena Gomez, ka konfirmuar lidhjen e saj të dashurisë me producentin Benny Blanco. Thashethemet për dashurinë e re të Gomez po qarkullojnë prej...

Aktorja Rudina Dembacaj është dënuar nga Gjykata e Apelit me 6 muaj burg, që i është konvertuar në 80 orë shërbim prove. ZËRI ka zbuluar se dënimi...

Quhet Aline Farie dhe është modele e “Only Fans”, ndërsa pak kohë më parë pushtoi mediat rozë, pasi u bë protagoniste për ti dhënë fund...

Në moshën 53-vjeçare, është ndarë nga jeta një nga aktoret më të njohura me sindromën Down, Andrea Faye Friedman. E njohur për rolin e saj në...

Princ Harry ka thënë se fëmijët e tij nuk mund të “ndihen si në shtëpi” në Mbretërinë e Bashkuar, pasi sipas tij mungon mbrojtja adekuate. Duka...

Juana Nura, ish-finalistja e Big Brother Vip Kosova, ka hedhur akuza ndaj balerinit Ilir Shaqiri, duke e cilësuar person negativ që bën shaka seksite. Komentet Juliana...

Është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, poeti dhe shkrimtari britanik, Benjamin Zephaniah. Ai u diagnostikua me një tumor në tru tetë javë më parë. Lajmi për...

Si rrallë herë, aktori i humorit Agron Llakaj ka folur publikisht për bashkëshorten e tij Kostandinën, për të cilën tha se është baza e tij. Llakaj...

Sot, djali i aktorit të mirënjohur të humorit, Julian Deda, feston ditëlindjen. Urimi i aktorit për djalin, është emocionues dhe shprehen fjalë që çdo fëmijë do...

  Aktorja amerikane Selma Blair ka treguar për komentet e mjekëve për shëndetin e saj para se të diagnostikohej me sklerozë të shumëfishtë. Gjatë një interviste me...

Pak pas mesnatës, nga ora 01:30 – 03:19 transmetimi në kanalet e Big Brother Vip Kosova është ndërprerë dhe të gjithë kanë menduar se shkak...

Aktorja Olta Gixhari si duket pas përfundimit të Big Brother Vip ka hedhur pas krahëve mëritë me çiftin Kiara Tito & Luiz Ejlli. Olta ka zbuluar...

Vrasja e 30-vjeçares Liridona Ademaj në sy të dy djemve me porosi të bashkëshortit të saj Naim Murseli ka tronditur të gjithë opinionin publik në...

Transgjinorja Edona James dhe pornostarja Alby Rydes janë dy banoret më të përfolura të edicionit të dytë të “Big Brother VIP Koosva 2”. Gjatë ditës së...

Këngëtarja e njohur, Fifi, ka folur së fundmi për raporti me partnerin e saj të jetës, Adis Patushin, eksperiencën e saj si nënë dhe raportin...

Partnerja e Maruro Ikardit, Vanda Nara po kalon një nga periudhat më të këqija të jetës së saj.  Modelja argjentinase, disa muaj më parë ajo u diagnostikua...

Debat të ashpër dhe me nota ironike ka pasur mes dy banorëve të Big Brother Vip Kosova. Bëhet fjalë për Bucin dhe Azemin, të cilët...

Ish-banorja e Big Brother Vip Kosova, Monika Sahilu, e cila u eliminua të premten nga gara për çmimin e madh prej 200 mijë eurosh, ka...

Sot ( 5 dhjetor) u nda nga jeta aktori i mirënjohur Mirush Kabashi. Reagimet të shumta kanë qenë në rrjet për humbjen e madhe të...

Ish-banorja e Big Brother Vip Kosova, Vesa Vllasaliu, ka folur në lidhje me deklaratat e bërë në shtëpinë vip, në lidhje me tradhtinë e partnerit...

Politikë

13:56 Kreu i Grupit të opozitës, Gazment Bardhi ka ironizuar Kongresin e jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, që mbahet ditën e sotme 8 dhjetor në Pallatin...

13:43 I ftuar në Panorama TV, akademiku, Artan Fuga, foli për gjendjen aktuale politike në Shqipëri, gjendjen e opozitës, aksionin e saj dhe cila mund...

12:49 Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër pasi policia ka referuar në Prokurorinë e Posaçme deputetët e Berishës dhe Bardhit, pas...

Kronikë

13:42 Akademiku Artan Fuga, në një intervistë për “Panorama TV”, ka komentuar lëvizjen studentore të 8 Dhjetorit të 1990, që përkujtohet sot në 33-vjetorin e...

13:41 Gjykata e Sarandës ka dënuar personat që dhunuan në sy të fëmijëve dhe gruas, 42 vjeçarin Elidjan Kushova në mes të lokalit. Enrik Proda u dënua me...

12:59 Policia e Korçës ka arrestuar 46-vjeçarin, i cili ditën e enjte (7 Dhjetor) humbi kontrollin e furgonit dhe përplasi automjetin tip “Benz” në fshatin...


Sport

14:14 Luis Buzi është një futbollist shqiptar i lindur në Bolzano të Italisë, që së fundmi po tërheq vëmendjen në kampionatin e të rinjve, pasi...

13:55 Armando Broja ka pasur kërkesa për t’u larguar nga Çelsi në janar, me Fulhemin dhe Torinon që kanë shprehur pëlqimin e tyre për sulmuesin...

13:24 Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar ditën e sotme të gjith vendimet e Komisionit të Disiplinës për parregullistë e shkaktuara në duelet e javës...

Dossier

14:03 UVIL ZAJMI/ Viti 1982, muaji korrik. Familja Haxhiaj ka një gëzim, do të martohet vajza, dhe një dasëm me të ftuar siç ndodhte zakonisht në...

07:31 Gjatë viteve ’30 dhe ’40 të shekullit të kaluem, me zbritjen e rrebeshit të pandalshëm fashist e komunist mbi Europë, ma parë e ma...

16:40 ZHANI CIKO/ Një datë e një ditëlindjeje ndër më të rëndësishmet e historisë së muzikës shqiptare, përkujtimi i një "Nismëtari", i dyti në radhën e...

Speciale

13:38 NGA SEJDO HARKA/ Të shkruash për librin "Globalizmi dhe romantizmi antikapitalist" të sociologut të njohur dhe "Mjeshtërit të Madh", Gëzim Tushi, është si të prekësh...

12:44 Më 27 nëntor 2023, në qytetin e Prishtinës u promovua Libri "2000 VJET KRISHTERIM TE SHQIPTARËT", në të cilin janë botuar materialet studimore të...

11:36 Më 27 nëntor 2023, në qytetin e Prishtinës u promovua Libri "2000 VJET KRISHTERIM TE SHQIPTARËT", në të cilin janë botuar materialet studimore të...

Shëndeti

08:31 Përpara mjekësisë moderne, qytetërime të ndryshme kanë shfrytëzuar dhuratat bujare të natyrës për të shëruar dhe trajtuar sëmundje të ndryshme. Një prej kombinimeve më efikase...

18:10 Është e rëndësishme të konsumoni ushqime të pasura me kalcium si pjesë e dietës tuaj të ekuilibruar. Ky metal përbën 40% të kockave dhe...

07:53 Shëndeti i mirë i zemrës është një objektiv parësor që duhet ta ketë çdo njeri. Ai nuk ka plotësisht një origjinë gjenetike dhe është në...

Sociale

20:20 Nisin reshjet e borës në juglindje të vendit. Prezencë të borës ka pasur në aksin nacional Korcë-Pogradec në disa pjesë të këtij aksi dhe...

18:36 Zonja e Parë, Armanda Begaj ishte sot në Bashkinë e Vaut të Dejës, nga ku bëri apel për depistimin e grave dhe vajzave për...

18:11 Piramida do të mbledhë ekspertët dhe prodhuesit më të mirë të rakisë në një event unik. Bashkia e Tiranës sjell më 8-9 dhjetor eventin “Republika...

Ekonomi

07:36 Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94 lekë dhe do shitet me 95 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

07:16 Të rinjtë janë burimi i parë i shpresës për një të ardhme më të mirë, janë shtylla kurrizore e çdo shoqërie, përfaqësojnë më të...

18:09 Në Tiranë, Dhoma Amerikane e Tregtisë bëri sot të ditur, përmes Indeksit Vjetor, se mungesa e punëtorëve të kualifikuar, monopolet, informaliteti, korrupsioni, dhe konkurrenca...

Kulturë

13:18 FIORELA KATROSHI/ Më 6 dhjetor 1797 lindi Naum Veqilharxhi. Në vitin 1800 familja Veqilharxhi braktisi Vithkuqin, për shkak të dyndjeve të turqve dhe ashpërsimit...

10:51 FITIM ÇAUSHI/ Tashmë janë të njohur disa intelektualë të fushave të ndryshme, sidomos atyre të ekonomisë dhe shkencës, që përveç profesionit, kanë pasur për pasion...

08:22 Sot përkujtohet 8 dhjetori, Dita e Rinisë në Shqipëri, ku 33 vjet më parë protestat studentore përmbysën regjimin komunist. Prej vitit 2009, kjo datë përkujtohet...

Unë Gruaja

15:31 Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë tonë kombëtare. Më e çmuara, më e bukur që na...

21:47 UVIL ZAJMI/ Një histori e rrallë dashurie, e padëgjuar, as lexuar në romane, libra të verdhë, por si e tillë është, të tingëllon kur njihesh...

15:15 AFRIM IMAJ/ Kur akoma nuk ishte fashitur jehona e protestave masive të pranverës së vitit '81 në Prishtinë, në janarin e vitit 1982, një tjetër...

PANORAMA TV

CLOSE
CLOSE