Thanas Thoma Bako alias Athanasios Sebastian Bako, 52-vjeç nga Saranda, konsiderohet nga Europoli si një nga “peshqit e mëdhenj” të pastrimit të parave që rrjedhin...

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka mbërritur në GJKKO për tu njohur me masën e sigurisë. Vangjush Dako u arrestua nën akuzën e shpërdorimit të detyrës, për dy...

Liga e Kampioneve është gjithnjë pre e skuadrës më të fortë, apo ndonjëherë triumfon elementi sur prizë në një finale, duke triumfuar skuadra jofavorite në...

BESARTA BASHA/ Pas një viti e tre muaj nga lufta në Ukrainë dhe prej muajsh stabilitet ndërkombëtar në çmimin e hidrokarbureve, më në fund qeveria...

VALENTINA MADANI/ Gjatë mbledhjes së kryesisë, përkrahës të Lulzim Bashës konfrontuan anëtarë të Kryesisë së PD, duke kërkuar që çështja e lidershipit të mos vonohet. Kreu...

Nga Maksim Rrapaj -Pjesë nga libri “Gjallë pas mbytjes së anijes”, i publicistit, përkthyesit dhe shkrimtarit Maksim Rakipaj, ish-oficer i Marinës Tregtare, që vuajti burgjeve të...

Xhovani Kolela, zyrtarisht nga dita e djeshme, nuk është më trajner i Partizanit. Siç ishte paralajmëruar nga “Panorama Sport” pak ditë pas suksesit në kampionat,...

Nuk ka pasur kërkesa eksplicite ndaj partive opozitare në Kosovës nga ana e të dërguarve të posaçme të Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar, dhe të...
video

Regjisori Edmond Budina foli dje për situatën në PD, teksa u shpreh në një intervistë në “Panorama TV” se grupi i vulës janë kolona e...

Popullsia e Shqipërisë përveç se po rrudhet me shpejtësi nga viti në vit, po pëson tranzicion, ku moshat e reja po reduktohen me shpejtësi, teksa...

NIKOLETA KOVAÇI/ Policia e Shtetit dje njoftoi se kishte arrestuar njërin nga personat që akuzohet për një nga ngjarjet më të trishta të ndodhura këtë...

VALENTINA MADANI/ Mes debateve dhe tensioneve që zgjatën për tetë orë kryesia e Partisë Demokratike vendos të hapë garën për zgjedhjen e kryetarit të ri, që...

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 99 lekë dhe do të shitet me 100.3 lekë. Monedha evropiane euro do...

Qeveria ka finalizuar procesin e emetimit të një eurobondi, i gjashti i realizuar, në shumën 600 mln euro. Ky borxh i ri u mor për...

Prokuroria e Posaçme ka dhënë informacion të detajuar në lidhje me dy faktet penale për të cilat është gjetur i implikuar ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush...

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç,...

Uest Hem ka mundur sot me shifrat 2-1 Fiorentinën dhe ka bërë të tijën trofeun e Ligës së Konferencës. Një arritje që bën mbrojtësin e...

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:   Tabela e ISSH/ Pensionet me KEMP, lista me përfituesit e rinj Kreu i ri zgjidhet më 29...

Dashi Ritmi i ditës është shumë i favorshëm për veten dhe punën tuaj. Të tjerët janë në gjendje t’ju mbështesin. Mos ngurroni të mbështeteni në to...
video

Arben Shkodra, sekretari i Shoqatës së Prodhuesve ka folur mbrëmjen e sotme për efektin e rritjes së pagave në vendin tonë. Ai u shpreh në emisionin...

Lajme Flash

Panorama Plus

Fituesja e “Dancing With The Star” Sara Hoxha është shndërruar në një ndër vajzat më të dashura dhe më të komentuara të showbizit shqiptar. Teksa ishte...

Luiz Ejlli dhe Dea Mishel Hoxha, ishin dy ndër banorët më të komentuar gjatë qëndrimit në shtëpinë e Big Brother VIP. Gjatë spektaklit dy ish-finalistët kanë...

Modelja Endi Demiri  është bukuroshja që arriti të shpallej “Miss Universe Albania 2023”, ku do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në konkursin botëror të bukurisë...

Monika Lubonja i ka habitur të gjithë me videon e saj ku shfaqet në dhomën e një hoteli me aktorin Gent Hazizi. Aktorja ka publikuar një...

Xhoi Jakaj rikthehet për lexuesin me një tjetër libër. Këtë herë, krijimtaria e saj ka shkuar për gratë që vuajnë dënimin në burgje. Me rrëfime personale,...

Këngëtari i njohur Blero Muharremi vetëm dy muaj pas ndarjes nga ish-bashkëshortja e tij Afrona Dika, zbuloi për fansat se ka rigjetur sërish dashurinë. Disa kohë...

Don Xhoni duket se ka konfirmuar së fundmi rikthimin e tij pas ndarjes së bujshme me modelen ruse Ariana Lirey. Reperi ka publikuar një pjesë nga...

Mesa duket së shpejti një tjetër çift i showbizit shqiptar do të kurorëzojë dashurinë e tyre në martesë. Ata janë dy personazhet më të dashura për...

Klodi i BBV theu tabu kur gjatë kohës që ishte pjesë e spektaklit pranoi hapur se ishte homoseksual. Ai tregoi se kur doli nga BBV familjen...

Dasma e  Klea Hutës dhe Elgit Dodës mbrëmjen e së dielës, mblodhi një sërë personazhesh VIP, ku e ftuar ishte edhe moderatorja Bora Zemani, pasi...

Ardian Bujupi është një ndër artistët më të pëlqyer të estradës shqiptare.   Këngëtari, i cili po ‘korr’ suksese të një pas njëshme edhe përtej kufijve...

Efi Dhedhes dhe Luiz Ejlli ishin ndër banorët më të fortë në “BBV”, të cilët gjatë qëndrimit në këtë shtëpi krijuan një miqësi me njëri-tjetrin. E...

Figura të njohura të showbizit shqiptar u bënë bashkë në ceremoninë martesore të çiftit të njohur Elgit Doda dhe partneres së tij Klea Huta.  Përveç se...

Ndonëse “Big Brother” ka mbaruar, personazhet që dolën nga ky format, vijojnë të mbeten të preferuarit e publikut, duke mbajtur edhe shifrat më të larta...

Aktori i humorit Romeo Veshaj është një ndër personazhet më të njohur të showbizit shqiptar.     Por përsa i përket jetës personale, Romeo është shumë i rezervuar....

Këngëtari i njohur Butrint Imeri kohët e fundit është kthyer në një ndër emrat më të komentuar në rrjet.     Dy javë më parë ai publikoi disa...

Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre këtë fundjavë, pikërisht nesër më 4 qershor. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...

“Big Brother” ka ndryshuar jetën e Luizit totalisht. Mbrëmjen e 24 dhjetorit, kur ai u bë pjesë e lojës, nuk e kishte menduar që pas...

Këngëtarja shqiptare, Olta Boka ka rrëfyer njohjen e saj me partnerin dhe se si ka ndryshuar jeta e saj pas ardhjes në jetë të vajzës. Boka...

“Reality show” “Kepi i Tundimeve” u realizua për herë të parë vitin e kaluar në bregdetin e Kepit të Rodonit, ku personazhe të njohur e...

Politikë

08:45 VALENTINA MADANI/ Gjatë mbledhjes së kryesisë, përkrahës të Lulzim Bashës konfrontuan anëtarë të Kryesisë së PD, duke kërkuar që çështja e lidershipit të mos...
video

08:25 Regjisori Edmond Budina foli dje për situatën në PD, teksa u shpreh në një intervistë në “Panorama TV” se grupi i vulës janë kolona...

08:01 VALENTINA MADANI/ Mes debateve dhe tensioneve që zgjatën për tetë orë kryesia e Partisë Demokratike vendos të hapë garën për zgjedhjen e kryetarit të ri,...

Kronikë

09:48 Thanas Thoma Bako alias Athanasios Sebastian Bako, 52-vjeç nga Saranda, konsiderohet nga Europoli si një nga “peshqit e mëdhenj” të pastrimit të parave që...

09:36 Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka mbërritur në GJKKO për tu njohur me masën e sigurisë. Vangjush Dako u arrestua nën akuzën e shpërdorimit të detyrës, për...

09:34 Një 33-vjeçar është arrestuar në Mat, pasi kultivonte lënë narkotike. Mësohet se i riu Taulant Tatraku është kapur duke punuar në një prej parcelave që...


Sport

09:31 Liga e Kampioneve është gjithnjë pre e skuadrës më të fortë, apo ndonjëherë triumfon elementi sur prizë në një finale, duke triumfuar skuadra jofavorite...

09:10 Para Kolelës, Skënder Gega ishte trajneri tjetër kampion, që u largua nga Partizani. Kjo përafërsi e situatave ka bërë që klubi i kuq të...

08:55 Objektivat në merkato ndryshojnë dita–ditës, duke ditur që konkurrenca është e madhe dhe aq më tepër në një treg, i cili ofron pak mundësi....

Dossier

08:42 Nga Maksim Rrapaj -Pjesë nga libri “Gjallë pas mbytjes së anijes”, i publicistit, përkthyesit dhe shkrimtarit Maksim Rakipaj, ish-oficer i Marinës Tregtare, që vuajti burgjeve...

08:35 Nga Ermira Isufaj Memorie.al / I ati, një diplomat në karrierë, ndërsa e ëma, e lindur në shtetin helen, bijë nga një derë e pasur…! Për...

13:10 Nga Dalip Greca Memorie.al/ Fratari, ai vend i thyer në cep të Mallakastrës së egër, ka bërë emër jo vetëm në jug, por në krejt viset...

Speciale

22:22 NGA TIMO FLLOKO Los Anxhelesi është thuajse në anën tjetër të botës, nëntë orë larg Shqipërisë dhe Kosovës, kur lind dielli këtu atje në Kaliforni...

09:23 PROF. ASOC. DR. ZAHO GOLEMI * “Krijimtaria letrare e publicistike e Halil Ramës është "Testament historiko-kulturor”, ku dominon mëmëdheu si për çdo shqiptar, sepse "Atdheu...

18:21 AFRIM IMAJ/ Lavdie Merlika (Ndreu), vajza e vetme e Dali Nderut dhe Liri Gegës, dy figurave të njohura të lidershipit historik të dënuar me vdekje...

Shëndeti

12:45 Nëse mendoni se kilogramët e tepërt do t’ju pengojnë të shijoni pushimet, mund të ndiqni disa këshilla për mënyrën se si duhet të ushqeheni. Duke...

20:33 Ekspertë nga Shqipëria dhe Mali i Zi publikuan në Shkodër rezultatet e studimit 2- vjeçar mbi nivelin e ndotjes së ujit në Liqenin e...

21:55 Ish-zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka renditur disa nga faktorët që ndikojnë te ulja e lindshmërisë së shqiptarëve. Teksa ishte e ftuar në emisionin “Log”...

Sociale

08:22 Popullsia e Shqipërisë përveç se po rrudhet me shpejtësi nga viti në vit, po pëson tranzicion, ku moshat e reja po reduktohen me shpejtësi,...
video

21:50 Konsulentja financiare, Irena Beqiraj, është shprehur se plakja e popullsisë në Shqipëri do të ndikojë në uljen e fuqisë punëtore, uljen e produktivitetit në...

15:20 Rreth 33 mijë maturantë në të gjithë vendin iu nënshtruan këtë të mërkurë provimit të dytë të Maturës Shtetërore në Gjuhën Shqipe dhe Letërsisë.  Pas...

Ekonomi

08:51 BESARTA BASHA/ Pas një viti e tre muaj nga lufta në Ukrainë dhe prej muajsh stabilitet ndërkombëtar në çmimin e hidrokarbureve, më në fund...

07:44 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 99 lekë dhe do të shitet me 100.3 lekë. Monedha evropiane euro...

07:35 Qeveria ka finalizuar procesin e emetimit të një eurobondi, i gjashti i realizuar, në shumën 600 mln euro. Ky borxh i ri u mor...

Kulturë

09:03 HALIL RAMA, MJESHTËR I MADH Mes 35 veprave letrare (13 vëllime me poezi dhe 12 romane e 10 libra me tregime e novela) që përbëjnë...

13:47 Shtëpia botuese “Onufri” ka ndarë me lexuesit shqiptarë lajmin për botimin e vëllimit më të ri poetik, të Akademikut Kujtim M. Shala, të titulluar...

22:22 NGA TIMO FLLOKO Los Anxhelesi është thuajse në anën tjetër të botës, nëntë orë larg Shqipërisë dhe Kosovës, kur lind dielli këtu atje në Kaliforni...

Unë Gruaja

18:21 AFRIM IMAJ/ Lavdie Merlika (Ndreu), vajza e vetme e Dali Nderut dhe Liri Gegës, dy figurave të njohura të lidershipit historik të dënuar me vdekje...

14:15 AFRIM IMAJ/ Ata ishin tre. Të tre u pushkatuan për pesë minuta. I pari Petro Bullati. Pas tij, Dali Nderu. Vetëm me dy breshëri automatiku....

16:17 ARTAN KOKOSHI (pjesa e parë) NGA UVIL ZAJMI/ Ka qenë vetëm 3 muajsh, i sapo lindur, nga dita kur e ndanë me të atin, të...

PANORAMA TV