Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor "Bradashesh-Elbasan".  Raportohet se automjeti me drejtues shtetasin me iniciale H. D. është përplasur me makinën që drejtohet nga shtetasja...

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Njoftimi i SHMU:  Për javën që presim përpara vendi ynë do të...

Protestat e fermerëve u zhvilluan jo vetëm në Gjermani, por në pjesën më të madhe të Evropës. Reagimi i BE ndaj kësaj situate tani është...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një videokartolinë nga takimi me emigrantët shqiptarë në Itali në stadiumin në Milano. Kreu i qeverisë publikoi momente nga mbërritja në vendin...

Numri i viktimave nga sulmi izraelit në zonën Tal as-Sulltan të Rafahut ka shkuar në 40. Agjencia e lajmeve Wafa raporton se shumica e të viktimave...

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 93 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet...

Memorie.al publikon disa pjesë nga libri ‘Të falësh’, me autore znj. Sofika Prifti (Cara), botim i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në...

Skuadra e Egnatias është kurorëzuar sot kampione e Shqipërisë me fitoren 1-0 ndaj Partizanit në finalen e kampionatit. Një arritje e shkëlqyer e skuadrës rrogozhinase...

Vitin e shkuar, në ato që njihen infrastruktura kritike, u menaxhuan të paktën 49 incidente kibernetike nga të cilat 12 me klasifikim ndikim i lartë. Autoriteti...

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Titujt kryesorë: INVESTIMET NE BREGDET/ Zef Preçi: Pronat po shtetëzohen për “strategjikët” dhe njerëzit e krimit Së shpejti në...

Dashi Kini më shumë besim në punën tuaj dhe mënyrën se si e prezantoni atë. Shumica e mendimeve që punëdhënësit tuaj kanë për ju burojnë nga...

Egnatia ka shkruar sot historinë e futbollit shqiptar, duke fituar për herë të parë Kategorinë Superiore. Skuadra e Edlir Tetovës ka bërë gjithçka mirë teksa...

Aktori, Romeo Veshaj i cili u rendit i treti në këtë edicion të Big Brother Vip, ka reaguar për herë të parë  në rrjetet sociale. Me...

Bashkia e Kavajës ka çelur ditën e sotme (26 maj) sezonin e ri turistik. I pranishëm në ceremoni, ishte edhe deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji...

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama, ka qenë jashtëzakonisht i mërzitur pas ndeshjes finale që skuadra e tij humbi përballë Egnatias. Ai nuk kurseu kritikat ndaj...

Aktorja Egla Ceno ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale, pasi u shpall fituese e Big Brother Vip 3. Ajo ka publikuar një fotot...

Egnatia u shpall zyrtarisht skuadra kampione e Superiores. Rrogozhinasit shkruajnë historinë në futbollin shqiptarë, teksa ngrejnë lart trofeun e titullit për herë të parë në...

Ish-kryeministri, Sali Berisha na fjalimin e drejtuar simpatizantëve të mbledhur poshtë banesës së tij, ku ai ndodhet prej muajsh në “arrest shtëpie”, ka komentuar takimin...

Mediat greke kanë pasqyruar edhe takimin e sotëm të kryeministrit, Edi Rama me emigrantët shqiptarë në Milano, disa ditë pas takimit në Athinë. Sipas “Protothemës”, kryeministri...

Mbyllet numërimi i votave për kryetar të Rithemelimit në Korçë dhe nga procesi i votimit, fitues ka rezultuar Dhimitri Çyfeku. Ai ka arritur të grumbullojë 313...

Aktualitet

08:28 Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Njoftimi i SHMU:  Për javën që presim përpara vendi ynë do...

Panorama Plus

Dashuria e Romeo Veshaj dhe Heidi Baçit është vendosur në pikëpyetje jo vetëm nga banorët e BBV, por edhe nga ndjekësit. Pas përfundimit të reality show...

Aktori, Romeo Veshaj i cili u rendit i treti në këtë edicion të Big Brother Vip, ka reaguar për herë të parë  në rrjetet sociale. Me...

Aktorja Egla Ceno ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale, pasi u shpall fituese e Big Brother Vip 3. Ajo ka publikuar një fotot...

Gazetarja, Ilnisa Agolli ka publikuar në rrjetet sociale foton e parë me të dashurin e saj Meriton Mjekiqi, disa orë pas përfundimit të Big Brother...

Pasi doli nga shtëpia e Big Brother Vip 3, e renditur e katërta, Heidi u shpreh për Top Channel se e ka shijuar këtë eksperiencë...

Ish-banorja e Big Brother VIP, Françeksa Murati, ka folur së fundmi rreth aludimeve për profesionin e bashkëshortit të saj, për të cilin thuhej se merrej...

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë...

Françeska Murati ka marr vëmendjen e të gjithëve me veshjen e saj në natën finale të Big Brothet VIP. Miss-i edhe gjatë qëndrimit në shtëpi u...

Ish banorja e Big Brother VIP 3, Erjola Doçi është shfaqur në finalen e këtij spektakli e veshur me një fustan ngjyrë të kuqe, që...

Meriton Mjekiqi dhe e dashura e tij, Ilnisa Agolli, janë larguar nga studio e Big Brother Vip mbrëmjen e djeshme, pak pasi moderatori u eliminua...

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’...

Maluma dhe partnerja e tij Susana Gomez, i uruan mirëseardhjen vajzës së tyre në mars të këtij viti, ndërsa së fundmi kanë publikuar fotot e...

Këngëtari  Ledri Vula ishte i ftuari special në natën finale të “Big Brother VIP 3”. Ai këndoi në skenën gjigante në spektaklit, shoqëruar me një performancë...

Ajo që shumë kanë pritur, kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në shtëpinë e Big Brother Vip 3. Babai i Heidi Bacit, Genti Baci, ka hyrë...

Ylli i muzikës Nicki Minaj është arrestuar në një aeroport në Holandë disa orë përpara se të performonte në Co-op Live në Mançester. Reperja amerikane u...

Hyrja e Robert Aliajt në Ferma Vip ka trazuar ujërat. Së fundmi një debat është zhvilluar mes tij dhe Albano Bogdos.   Roberti shprehet për Albanon se...

Ish-banorja e Big Brother Vip 3, Sara Gjordeni, me mbylljen e edicionit të reality show-t, ka zgjedhur që dedikimin t’ia bëjë Bardhit, këngëtarit që njohu...

Modelja e njohur, Arta Nitaj prej kohësh përflitej se është në një pritje të ëmbël. Dyshimet u nisën pas publikimin të disa fotove të saj...

Ajo që ndodh në shtëpinë e “Big Brother VIP”, padyshim që është më e ndjekura e më e komentuara në rrjetet sociale, si edhe në...

Kafka lindi në 3 korrik 1883, para 125 vjetësh, në Pragë që në atë kohë bënte pjesë në perandorinë austrohungareze, sot kryeqyteti çek. Praga krenohet...

Politikë

08:08 Kryeministri Edi Rama ka publikuar një videokartolinë nga takimi me emigrantët shqiptarë në Itali në stadiumin në Milano. Kreu i qeverisë publikoi momente nga mbërritja në...

07:08 Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Titujt kryesorë: INVESTIMET NE BREGDET/ Zef Preçi: Pronat po shtetëzohen për “strategjikët” dhe njerëzit e krimit Së shpejti...

22:12 Bashkia e Kavajës ka çelur ditën e sotme (26 maj) sezonin e ri turistik. I pranishëm në ceremoni, ishte edhe deputeti i Partisë Demokratike, Ervin...

Kronikë

08:32 Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor "Bradashesh-Elbasan".  Raportohet se automjeti me drejtues shtetasin me iniciale H. D. është përplasur me makinën që drejtohet...

07:08 Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Titujt kryesorë: INVESTIMET NE BREGDET/ Zef Preçi: Pronat po shtetëzohen për “strategjikët” dhe njerëzit e krimit Së shpejti...

18:25 Policia greke ka kapur dhe arrestuar të shpallurin në kërkim ndërkombëtar nga Shqipëria për tentativë vrasjeje që prej vitit 2015,  Viktor Daçin. Policia greke ka...


Sport

08:19 Anglezi Entoni Tejlor, me një nivel shumë të lartë profesional, nuk e kishte aspak të vështirë ta kontrollonte këtë ndeshje. Thjesht prania e tij në...

07:41 Pep Guardiola sapo konfirmoi edhe një herë dominimin e Mançester Siti në kampionatin anglez me fitoren për të katërtin vit radhazi të titullit, të...

07:34 Një moment tepër emocionues u regjistruar në festën e titullit kampion të Karabakut në elitën e futbollit në Azerbajxhan, me protagonist Redon Xhixhën. Teksa...

Dossier

07:25 Memorie.al publikon disa pjesë nga libri ‘Të falësh’, me autore znj. Sofika Prifti (Cara), botim i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit...

13:37 E bija e Ali Këlcyrës, i dënuar tri herë me vdekje nga qeveria e Mbretit Zog dhe nga diktatura e Enver Hoxhës, një nga...

08:14 “Kur unë isha vetëm pesëmuajshe, na morën në shtëpi, na hipën në një makinë dhe na çuan fillimisht në kampin e Beratit. Nënës i...

Speciale

12:11 Më 23 maj të vitit 1924, në Kongresin e Durrësit, Mustafaj Kruja propozoi që qyteti i Shkodrës të bëhej kryeqyteti i vendit. 26 deputetë...

10:24 Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi dje atdhetarin, publicistin e diplomatin shqiptar, Dervish Hima. Më 21 maj të vitit 1928 vdiq Dervish Hima, i njohur edhe...

10:15 NGA PROF. DR. ZYHDI DERVISHI Me Rasim Gjokën kemi qenë shokë kursi përgjatë 4 viteve të studimeve në Universitetin e Tiranës. Fillimisht nuk u prezantuam...

Shëndeti

14:04 Që në lashtësi farat e pjeprit janë përdorur si një nga kurat më të mira për shëndetin e veshkave dhe trajtimin e sëmundjeve të...

11:22 Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe kuptimi i simptomave të...

20:37 Së fundmi OBSh ka publikuar listën e baktereve më të rrezikshme, rezistentë ndaj antibiotikëve. Renditja përfshin 24 patogjenë, të cilët bëjnë pjesë në 15 familje...

Sociale

13:14 Një rrugë në kryeqytet, në hyrjen veriore të Liqenit Artificial, do të mbajë emrin e sipërmarrësit Dritan Mezini, i cili u nda nga jeta...

11:35 Gjatë muajit prill qeveria arkëtoi në buxhetin e shtetit rreth 7,9 miliardë lekë (77 mln euro) prej rezultatit financiar pozitiv të Institutit të Sigurimeve...

18:41 Dhjetëra qytetarë janë mbledhur pasditen e sotme në Sheshin Skënderbej, për të protestuar kundër ligjit për shëndetin seksual dhe riprodhues. Qytetarët janë kundër përfshirjes në...

Ekonomi

07:37 Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 93 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do...

07:37 Inteligjenca Artificiale do të prekë pothuajse 40% të vendeve të punës në mbarë botën, duke zëvendësuar disa dhe duke plotësuar të tjerat. Ne kemi...

13:54 Pas kthimit nga Greqia, ku vizitoi fabrikën e prodhimit të birrës Vergina, zoti Irfan Hysenbelliu zhvilloi një takim në Korçë me stafin e Fabrikës...

Kulturë

19:18 Nga Ben Andoni Është kthyer në ndërmarrje të vështirë për artistët shqiptarë të gjithë disiplinave, që të merren me të shkuarën komuniste. Dhe, mbeten shumë...

08:57 Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare aktori i teatrit “Petro Marko” të Vlorës, Vasillaq Godo. Mësohet se artisti është ndarë nga jeta mëngjesin e...

11:58 NGA AGRON GJEKMARKAJ Në çdo shëtitje në natyrë njeriu merr shumë më tepër sesa ai kërkon. Në Lezhë ajo e ka ndikuar njeriun për fat...

Unë Gruaja

11:04 Poetja dhe akademikja saudite, dr. Fawzia Abu Khalid, ka lindur në Rijad, kryeqytetin e Mbretërisë së Arabisë Saudite, në fund të viteve pesëdhjetë. Që...

07:55 Laura Keçi ishte vetëm 16 vjeç kur e arrestuan dhe më pas dënuan, duke shënuar kështu edhe të vetmen femër shqiptare, që u dënua...

08:18 Bashkë me "Pallatin 176", komedia "Shi në plazh" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga më të suksesshmet e teatrit shqiptar. Me gjithë...

PANORAMA TV