VIDEO/ Interi “dhuratë” Juventusit, sindroma e “janarit” nuk largohet nga zikaltërit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 19, 2020 | 19:00


VIDEO/ Interi “dhuratë” Juventusit, sindroma e “janarit” nuk largohet nga zikaltërit

Interi lëshon sërish terren në kampionatin italian teksa nuk ia doli të fitonte ndaj Leçes. Zikaltërit e Antonio Kontes u ndalën në barazim 1-1 në fushën “Via del Mare” duke i dhënë mundësi Juventusit të shkëputet sonte në mbrëmje me 3 pikë.

lece

ndeshja

Pjesa e parë u shoqërua me polemika teksa përdorimi i VAR-it i mohoi penalltinë vendasve. Fati u takimit u vendos brenda 5 minutave të pjesës së dytë. U duk se Interi do ta fitonte takimin kur i riu Alesandro Bastoni erdhi nga stoli për të shënuar golin e avantazhit në minutën e 72-ë. Por, Leçe nuk hoqi dorë dhe e riktheu takimin në baraspeshë me Mankosu, i cili shtyu topin brenda në portën e Interit.

Nga ky rezultat, i jepet mundësi Lacios të zaptojë vendin e dytë.

LEÇE-INTER 1-1 (FT)
Golashënues: Bastoni 72’/ Mankosu 77′

Formacionet zyrtare:

LEÇE: Gabriel; Rosetini, Lucioni, Del’Orko; Rispoli, Deiola, Petriçione, Donati: Mankosu; Babakar, Lapadula

INTER: Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Kandreva, Barela, Brozovic, Sensi, Biragi; Lukaku, Lautaro

Dy takimet e tjera të orës 15:00 Bolonja-Verona dhe Breshia-Kaljari u ndalën po në barazime.

Bolonja-Verona 1-1 (FT)

Breshia-Kaljari 2-2 (FT)

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com