VIDEO/ Dopietë në Australi, sulmuesi shqiptar protagonist në fitoren e skuadrës së tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 8, 2019 | 12:21


VIDEO/ Dopietë në Australi, sulmuesi shqiptar protagonist në fitoren e skuadrës së tij

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

auaststs

Ekipi i Besart Berishës dhe lojtarit me origjinë shqiptare, Panajotrios Kones, ka fituar 3-1, ku protagonistë, ishin pikërisht këgta dy futbollistë.

Berisha shënoi dy golat e parë, duke përmbysur rezultatin, ndërkaq Konte vulosi fitoren.

Nga ana tjetër mesfushori shqiptar Migjen Basha luajti 90 minuta, por nuk arriti të ndihmonte skuadrën e tij, që u dorëzua.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/