U largua nga Liria, portieri akuzon Shkëmbin: Nuk ishte aspak korrekt

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 11, 2017 | 20:25

U largua nga Liria, portieri akuzon Shkëmbin: Nuk ishte aspak korrekt

Pas afrimeve të shumta në merkato, te Liria e Bledi Shkëmbit kanë filluar largimet. Për t’iu liruar vendin futbollistëve të ardhur, trajnerit korçar i është dashur të bëjë disa spastrime. Portieri Armend Ruxhi është larguar nga klubi prizrenas pas 15 vitesh karrierë me këtë skuadër. “Gardiani” kosovar nuk arriti marrëveshjen…

Pas afrimeve të shumta në merkato, te Liria e Bledi Shkëmbit kanë filluar largimet. Për t’iu liruar vendin futbollistëve të ardhur, trajnerit korçar i është dashur të bëjë disa spastrime.

Liria

Portieri Armend Ruxhi është larguar nga klubi prizrenas pas 15 vitesh karrierë me këtë skuadër. “Gardiani” kosovar nuk arriti marrëveshjen me drejtuesit e klubit për arsye financiare.

Ruxhi

Ruxhi u shpreh i pakënaqur edhe ndaj trajnerit Bledi Shkëmbi, duke e akuzuar këtë të fundit se nuk ishte sjellë në mënyrë korrekte.

Shkembi

“Pas 15 viteve karrierë në klubin e Lirisë duke mbrojtur portën, erdhi momenti i ndarjes me klubin tim. Arsyeja kryesore ishte mos rënia dakord rreth pagës. Gjithmonë isha portieri i parë dhe nuk mu duk e arsyeshme ajo pagë që ma ofruan. Trajneri i ri nuk ma ka dhënë rastin për të zënë vendin në portë gjatë miqësoreve. Ai nuk ishte aspak korrekt në raport me mua”, deklaroi Ruxhi për “GazetaOlle.com”.


www.minuta90.com