Përcaktohen vazot e Ligës së Kombëve, Shqipëria mund të jetë në të njëjtin grup me Kosovën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 5, 2019 | 23:30

Bota FB Kosova & Rajoni LAJMI KRYESOR Të fundit

Përcaktohen vazot e Ligës së Kombëve, Shqipëria mund të jetë në të njëjtin grup me Kosovën

Janë publikuar ditën e sotme edhe vazot e Ligës së Kombeve, teksa në edicionin e ardhshëm, Shqipëria dhe Kosova mund të përballen së bashku në të njëjtin grup.

Liga-e-Kombeve

“Dardanët” ndryshe nga sezoni i shkuar ku ishin në vazon e fundit të Ligës D, këtë sezon, do të jenë në vazon e dytë të Ligës C. Për sa i përket Shqipërisë, kuqezinjtë bëjnë pjesë në vazon e parë të Ligës C së bashku me Greqinë, Malin e Zi dhe Gjeorgjinë.

auto_Kosova-Shqiperia1546784953

Shorti për edicionin e ri të kësaj gare do të hidhet me 3 mars 2020 në Holandë, teksa ekziston mundësia që Shqipëria dhe Kosova të jenë pjesë e të njëjtit grup.

NDARJA E VAZOVE:

vazot

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com