Nuk po gjen minuta te Interi, zbulohet e ardhmja e Eriksenit. Në janar pritet të kalojë te skuadra e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 20, 2020 | 23:40


Nuk po gjen minuta te Interi, zbulohet e ardhmja e Eriksenit. Në janar pritet të kalojë te skuadra e…

Kristian Eriksen u afrua me bujë te Interi në merkaton e janarit të këtij viti, me zikaltërit që i paguan Totenhemit 17.5 milionë euro për ta marrë.

eRIKSEN

Megjithatë pavarësisht afrimit të bujshëm, mesfushori nuk ka gjetur shumë minutazh me skuadrën e Kontes. Ky i fundit në shumicën e ndeshjeve e ka lënë lojtarin në stol, diçka që nuk është pritur aspak mirë nga futbollisti.

Për këtë arsye, danezi ka filluar të mendojë largimin dhe e ardhmja e tij pritet të jetë te PSG-ja. Kampionët e Francës kanë nisur kontaktet me agjentin e mesfushorit dhe do të përpiqen ta afrojnë në janar.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com