Meta uron Kombëtaren për fitoren: Cikalleshi është i paparë, premton 1 dhe shënon 2 gola

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 18, 2020 | 18:30


Meta uron Kombëtaren për fitoren: Cikalleshi është i paparë, premton 1 dhe shënon 2 gola

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta u entuziazmua nga fitorja e Shqipërisë 3-2 ndaj Bjellorusisë duke mbyllur fushatën e Ligës së Kombeve në vendin e parë në grupin C4.126113212_3537373079642273_6900316301064888777_o

Kreu i Shtetit reagoi në rrjetet sociale duke komplimentuar ekipin kuqezi, veçanërisht sulmuesin Sokol Cikalleshi, i cili ka shkëlqyer nën drejtimin e teknikut Reja, duke realizuar dy nga tre golat e fitores ndaj Bjellorusisë. Sulmuesi kavajas ka realizuar 4 gola në 6 ndeshjet e Shqipërisë në Ligën e Kombeve.

Mesazhi i presidentit Meta pas fitores së Shqipërisë me Bjellorusinë

Cikalleshi është i paparë. Premton një dhe bën dy! Urime kuqezinjve tanë!

Shqipëria e para! Urime kuqezinjve për shpirtin luftarak!

LIKJAAA
LIKJA 32222333

PANORAMASPORT.AL