Jo vetëm Sterling, Çelsi hidhet në sulm edhe për dy futbollistë të tjerë të Mançester Sitit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 28, 2022 | 14:02


Jo vetëm Sterling, Çelsi hidhet në sulm edhe për dy futbollistë të tjerë të Mançester Sitit

Çelsi kërkon që të bëjë një merkato me emra të goditur këtë verë, pas ardhjes së investitorëve të rinj në klub.

Collage Maker-28-Jun-2022-01.58-PM

Sulmuezsi i Mançester Sitit, Rahim Sterling është një nga të preferuarit e Tomas Tuhel dhe prite që të bëhet një futbollist i “Bluve” shumë shpejt. Por duket se londinezët kërkojnë të sigurojnë dhe dy futbollistë të tjerë nga “Qytetarët”.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e majtë, Oleksandër Zinçenko, edhe ish-mbrojtësi i “Bluve”, Natan Ake.

Zinçenko shikohet si zëvendësuesi i duhur i Markos Alonsos, ndërsa nga ana tjetër, Ake kërkohet për të përforcuar repartin e prapavijës, nëse nuk arrihet te mbrojtësi i Juventusit, Matijas De Ligt.

PANORAMASPORT.AL