Interes i jashtëzakonshëm për derbin, zbulohet numri i biletave të shitura 1 ditë para supersfidës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 12, 2019 | 23:57


Interes i jashtëzakonshëm për derbin, zbulohet numri i biletave të shitura 1 ditë para supersfidës

Interes i jashtëzakonshëm nga ana e tifozëve për derbin mes Partizanit dhe Tiranës që do të zhvillohet ditën e nesërme në orën 19:00, në stadiumin e ri “Air Albania”.

air albania 2 me logo

Në njoftimin e parë të klubit të kuq, konfirmohej se në 4 orët e para ishin shitur 7 mijë bileta, ndërsa pas një komunikimi të radhës,  zyra e shtypit të klubit të kuq bëjnë me dije për “Panorama Sport” ka se janë shitur 80% e vendeve të “Air Albania Stadium”, ose e përkthyer në vend, rreth 17 mijë vende!

17-mije-bileta-te-shitura-derbi-ne-air-albania-ka-cmendur-kryeqytetin_5df273adaf820

Kujtojmë që Partizani si organizator ka mbajtur të mbyllur një nga tribunat këndore të stadiumit për arsye sigurie, ndërkohë që kapaciteti në total i stadiumit “Air Albania është 22 mijë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com