FOTOLAJM/ Dikur janë stërvitur yjet e Partizanit, shikoni si është bërë sot fusha e Laprakës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 7, 2020 | 23:21


FOTOLAJM/ Dikur janë stërvitur yjet e Partizanit, shikoni si është bërë sot fusha e Laprakës

Lapraka ka qenë historikisht “foleja” e tifozëve të Partizanit, dhe nga fusha e kësaj lagjeje kanë dalë lojtarë të shquar të të kuqve ndër vite.

FUSHA E LAPRAKES (1)

Pak muaj më parë banorët e Laprakës protestuan që ky terren të mos prishej, dhe pas presionit të vazhdueshëm, Bashkia Tiranë u dorëzua dhe kësisoj i bëri një dhuratë komunitetit sportiv të kësaj zone.

Tashmë fusha ka marrë një pamje të bukur dhe është gati të inaugurohet.

FUSHA E LAPRAKES1 (1) FUSHA E LAPRAES 2 (1) FUSHA E LAPRAKES 3 (1) FUSHA E LAPRAKES 4 (1)

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com