Debuton në Angli “xhevahiri” 15-vjeçar, Junajtid dhe Çelsi hidhen në sulm për ta marrë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 5, 2018 | 15:47

Debuton në Angli “xhevahiri” 15-vjeçar, Junajtid dhe Çelsi hidhen në sulm për ta marrë

Luke Marheson ditën e djeshme e nisi çdo ditë sikur të ishte e zakonshme. Por nuk ishte e tillë, pasi 15 vjeçari mori një lajm të mirë pasi u kthye nga shkolla. Trajneri e kishte grumbulluar lojtarin në ndeshjen që skuadra e Rochdale-s kishte me skuadrën e Bjurit.

matheson

Megjithatë kjo duket se ka qenë një ditë shumë me fat për Lukën, i cili u hodh në fushë në minutën e 13 pasi lojtari Kandall doli nga fusha për shkak të një dëmtimi. Por përsëri nuk përfundon me kaq.

sdgffdsdftg

Megjithëse Martheson luajti me lojtarë që kishin moshën e babait të tij, ai arriti që të shkëlqente madje në fund të shpallej edhe lojtari i ndeshjes. Menjëherë pas kësaj ndeshje, në mediat angleze ka filluar një garë midis Mançester Junajtidit dhe Çelsit për të siguruar shërbimet e djaloshit që pritet të bëhet një lojtar i madh.

www.minuta90.com