Arrestimet për pronat, në pranga presidenti i njohur i klubit shqiptar

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 16, 2018 | 22:42

Arrestimet për pronat, në pranga presidenti i njohur i klubit shqiptar

Gjok Ndoka, presidenti i skuadrës së Besëlidhjes, , është një nga të arrestuarit gjatë operacionit të sotëm policor në Lezhë ku janë ekzekutuar 8 urdherarreste për zyrtarë të Bashkisë së qytetit që akuzohen për shpërdorim detyre, pasi dyshohet se kanë abuzuar me tokat në bregdet.

gjon ndoka4

Ai është xhaxhai i Arben Ndokës, ish deputeti i PS dhe deri në muajin maj të vitit 2017 ka mbajtur detyrën e kryertarit të këshillit bashkiak, kohë në të cilën edhe është shkarkuar. Arrestimet e sotme kanë përfshirë zyrtarë nga të dyja partitë, PS dhe PD.

ARRESTIMET 

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj së bashku me 22 zyrtarë të tjerë nga hipoteka, kadastra si dhe topografe jane vene nen akuze per shperdorim detyre, pasi akuzohen se kane tjetersuar dhe kane bere prone private nje siperfaqe te konsiderueshme ranishte ne Shengjin.

Jane shoqeruar ne polici deri ne keto momente 5 persona, ku bejne pjese

Fran Frrokaj Kryetar i Bashkisë, Enver Hafizi Nënkryetar i Bashkisë,
Gjelina Bacaj – Pergjegjese e Kadastres ne drejtorine e bujqesise bashkia lezhe
Eduard Lekaj – Jurist te Hipoteka
Armando Jakaj – Jurist te Hipoteka
Gjok Noka Kryetar i Qarkut Lezhe

ne kerkim

Juxhina Mema Kadastra Bashki
Ardenis Haxhia Jurist ne bashki
Dilaver Neli
Eduart Leka ish arkivist komuna shengjin
Artan Djala, ish dr i hipotekes
Enkelejd Zefi
Bledar Cara jurist ne hipoteke
Marte Gjergji

Perfituesit e tokes.

Ndue Frroku
Gjin Vasil Frroku
Martin Frroku
Lek Frroku
Vasil Gjoni
Pjeter Gjoni
Zef Gjini
Renato Malotaj
Luigj Paloka topograf


www.minuta90.com