Zyrtare/ Porteri i Mançester Sitit merr pasaportën kosovare

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 19, 2018 | 20:55

Zyrtare/ Porteri i Mançester Sitit merr pasaportën kosovare

Arijanet Murqi është padyshim gardiani i së ardhmes së Kombëtares së Kosovës. 19-vjeçari pjesë e klubit të Mançester Sitit është kërkuar nga dardanët dhe tashmë ai ka pranuar dhe pasaportën kosovare.

arjanet-muriqi-852x460

Muriqi ka lindur në Zvicër, ndërsa prejardhjen e ka nga Rozhaja e Malit të Zi. Tani me marrjen e pasaportës kosovare ai pritet t’i bashkohet kombëtares së tij për ndeshjet e nëntorit.

screenshot-16_1539974183-8981104

www.minuta90.com