ZYRTARE/ Klubi i Kategorisë së Parë emëron teknikun e ri, në pankinë një ish-dinamovit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 10, 2020 | 21:44


ZYRTARE/ Klubi i Kategorisë së Parë emëron teknikun e ri, në pankinë një ish-dinamovit

Tërbuni zgjodhi trajnerin e ri që do të drejtojë skuadrën pukjane deri në përfundim të sezonit në Kategorinë e Parë.

Trajneri-i-Dinamos-Edmond-Dalipi

Klubi pukjan i beson ish-futbollistit të Dinamos dhe Kombëtares së Shqipërisë Edmond Dalipin detyrën e teknikut të Tërbunit. 47-vjeçari e ka drejtuar dhe më parë Tërbunin në vitin 2012. Ai pati një karrierë të gjatë si futbollist duke u aktivizuar me Dinamon, Partizanin, Lushnjen, Laçin, Vllazninë etj.

Dalipi pason Oltijon Kërnajën në krye të Tërbunit.

Njoftimi i Tërbunit:

edmond dalipi

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com