Zbulohet plani “B” te Vllaznia, ja pse pozita e Plorit nuk është rastësi te skuadra shkodrane

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 11, 2020 | 20:15


Zbulohet plani “B” te Vllaznia, ja pse pozita e Plorit nuk është rastësi te skuadra shkodrane

Nëse në plan të parë mund të duket që roli i Plorit në ekip është rastësor, vetëm i tillë nuk është. Realiteti është krejt tjetër. Caktimi i Plorit në stafin teknik është një zgjedhje afatgjatë dhe “de facto” një plan “B”.

PLORI

Shpesh ndodh që në klube të ndryshme, roli i ndihmëstrajnerit apo edhe i drejtorit teknik ose sportiv, të shihen në planin afatgjatë si një “as nën mëngë” nga klubet për të çuar deri në fund sezonin në rast dështimi të trajnerit të parë.

Plori

Duke qenë se Tomas Brdariç vjen në një terren të pashkelur, atëherë duket që Vllaznia ka përzgjedhur paraprakisht një njeri i cili e njeh ekipin, njeh qytetin dhe mentalitetin si dhe njeh kampionatin shqiptar, për çfarëdolloj situate që mund të ketë ecuria e Brdariç në krye të kuqebluve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com