Zbulohet arsyeja/ Perez do të jetë dëshmitar në gjyqin e Nejmarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 3, 2022 | 23:45


Zbulohet arsyeja/ Perez do të jetë dëshmitar në gjyqin e Nejmarit

Pesidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez, do të paraqitet si dëshmitar në gjyqin kundër ish-presidentit të FC Barcelona, Sandro Rosell, dhe ish-sulmuesit brazilian të katalanasve, Nejmar. Nejmar është akuzuar për korrupsion në operacionin e transferimit të tij nga Santosi te Barcelona, që përfundoi me brazilianin në “Camp Nou”.

_HE36115_Thumb,7

Presidenti i Realit, Perez, është një nga tetëmbëdhjetë dëshmitarët e gjyqit që do të nisë më 17 tetor në Gjykatën e Barcelonës. Sipas urdhrit gjyqësor në të cilin EFE ka pasur akses, kreu i Realit do të thirret të dëshmojë më 18 tetor, në ditën e dytë të gjykimit, pasi DIS e ka propozuar për dëshmitar. Kujtojmë se prokuroria kërkon 5 vjet burg dhe 10 milionë euro gjobë për Rosellin për korrupsion dhe mashtrim, dhe 2 vjet burg e 10 milionë të tjera gjobë për Nejmarin, për korrupsion në operacionin e transferimit.

PANORAMASPORT.AL