Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, ja futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 17, 2019 | 23:49


Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, ja futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares

Thomas Strakosha është futbollisti më i shtrenjtë i Kombëtares shqiptare për momentin. Gardiani i Lacios ka parakaluar mbrojtësin shkodran Elseid Hysaj, i cili nuk po gjen hapësirat e duhura te skuadra e Napolit.

tomas strakosha

Sipas faqes së specializuar të vlerave të futbollistëve “Transfermarkt”, gardiani shqiptar vlen 20 milionë euro, ndërkohë që vlera e Hysajt ka rënë. Nga 25 milionë euro që vlente vitin e kaluar, shkodrani tashmë vlen 18 milionë euro.

elseid hysajj

Në vend të tretë qëndron mbrojtësi i Atalantës, me 7.5 milionë euro. Ndërkohë që top 5 plotësohet nga 2 futbollistë të tjerë shqiptarë që aktivizohen në Serinë A, bëhet fjalë për Etrit Berishën dhe Marash Kumbullën. Të dy këta futbollistë sipas “Transfermarkt” vlejnë 3 milionë euro.

VLERAT E TË GJITHË LOJTARËVE AKTUALË TË KOMBËTARES: 

Vlerat555

Vlerat5556

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com