VIDEO/ Tentoi të kopjonte kafshimin e famshëm të Majk Tajson, 25-vjeçari përjashtohet nga boksi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2022 | 19:40

VIDEO/ Tentoi të kopjonte kafshimin e famshëm të Majk Tajson, 25-vjeçari përjashtohet nga boksi

Boksieri amerikan, Edgar Berlanga është dënuar me një përjashtim prej 6-muajsh nga boksi pasi tentoi të kafshonte kundërshtarin e tij Roamer Anxhelu në përballjen mes të dyve.

Collage Maker-19-Jun-2022-07.39-PM

25-vjeçari u bë protagonist në raundin e 7-të të takimit duke tentuar të imitonte veprimin që Majk Tajson kreu ndaj Ivender Holifird në përballjen legjendare mes dy ish-kampionëve të botës, ku Tajson i kafshoi veshin kundërshtarit të tij.

Pas ngjarjes Berlanga kërkoi falje për veprimin në rrjetet sociale, por kjo nuk mjaftoi për të shmangur dënimin me përjashtimin 6-mujor si dhe një gjobë prej 10 mijë dollarësh ndaj tij.


PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"