VIDEO/ Supergola, VAR dhe karton i kuq! Çelsi mposht Leistërin, blutë e Londrës kualifikohen në gjysmëfinalen e Kupës FA

Postuar: Mars 17, 2024 | 16:51

Çelsi është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës FA pasi mposhti me rezultatin 4-2 Leistër Sitin.

gddfhgfh

Kukurela dhe Palmer shënuan dy gola në pjesën e parë ndërsa Stërling humbi një penallti.

Pjesa e dytë nisi me autogolin e Disasit, teksa goli fantastik i Mavididit barazoi shifrat.

Miqtë ngelën me 10 lojtarë në të 73’ pas daljes me të kuq të Dojle. Falë kësaj blutë e Londrës realizuan edhe dy gola të tjerë.

Padyshim kjo ndeshje i kishte të gjitha ku nuk munguan emocionet, golat e bukur, gafat, VAR-i dhe kartoni i kuq.