VIDEO/ Strakosha i pafat, e përmbysin një autogol dhe devijim. Hysaj fiton derbin e shqiptarëve

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shkurt 10, 2018 | 22:51

VIDEO/ Strakosha i pafat, e përmbysin një autogol dhe devijim. Hysaj fiton derbin e shqiptarëve

Napoli i Hysajt doli fitimtar mbrëmjen e sotme, përballë Lacios së Strakoshës, duke fituar super sfidën e javës në Itali, me shifrat e thella 4-1. Të parët që shënuan ishin miqtë, me De Vrij që në minutën e 3-të.

napoli

Më pas, Kajehon barazoi në minutat e fundit të së parës. Një autogol i Uallas dhe një gol i Mario Ruit, që erdhi pas një devijimi, sollën përmbysjen tek ekipi i Inzagit. Fitoren e vulosi goli i Mertens në të 73-tën. Me këtë fitore, Napoli ngjitet përsëri në vendin e parë, me 63 pikë.


www.minuta90.com