VIDEO/ Spektakël kuqeblu, Vllaznia shkatërron Besën me 9 gola dhe i dërgon mesazh rivalëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 3, 2021 | 19:05


VIDEO/ Spektakël kuqeblu, Vllaznia shkatërron Besën me 9 gola dhe i dërgon mesazh rivalëve

Vllaznia ka shpërthyer me një goladë pasditen e sotme duke mundur thellë 9-0 Besën në një miqësore të luajtur në ‘’Loro Boriçi’’.

bandicam 2021-09-03 19-01-59-618

Skuadra e Brdariç u pa që në minutat e para që nuk kishte ardhur për të bërë miqësore, por për të bindur me lojë. Për shkodranët shkëlqeu Aralica që shënoi plot 4 gola ndërsa në tabelën e golashënuesve regjistruan emrin dhe Latifi, Kalaja, Kaina e Mustedanagiç.

Trajneri Brdariç duhet të jetë shumë i lumtur nga performanca spektakolare e skuadrës së tij që vjen një javë para se të startojë sezoni i ri futbollistik në Shqipëri.

FT/ Vllaznia-Besa 9-0

Shënues: Golat: Aralica ‘3, ‘50, ‘58, ‘60, Latifi ‘23, Mustedanagiç ‘61, 87′, Kalaja ‘68 (11-m), Kaina ‘76

DETAJE MË TË HOLLËSISHME PËR NDESHJEN DO T’I GJENIN NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS ‘PANORAMAS SPORT’ TË DATËS 3 SHTATOR 2021

PANORAMASPORT.AL