VIDEO/ “Pioli is on fire”, reagim epik i DJ të famshëm kur tifozët i ndryshojnë këngën për trajnerin e Milanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 8, 2022 | 17:25


VIDEO/ “Pioli is on fire”, reagim epik i DJ të famshëm kur tifozët i ndryshojnë këngën për trajnerin e Milanit

Titulli kampion me Milanin ka bërë Stefano Piolin një nga emrat më të dashur për tifozët kuqezinj, të cilët tashmë i kushtojnë atij edhe kore në tribunat e stadiumeve. “Pioli is on fire” (“Pioli është flakë), është një nga koret më të dëgjuara në vitin e fundit në stadiumet ku luan Milani.

asdasdasd

Por këtë me sa duket nuk e dinte DJ i famshëm ndërkombëtar, Bob Sinkler, i cili ishte në një diskotekë në Itali këtë fundjavë dhe po ndizte atmosferën përpara mijëra tifozëve. Ai vendosi këngën “Freed from desire” të Gala, pa e ditur se kori për Piolin bëhet pikërisht nën tingujt e saj.

bob-sinclair-getty

Reagimi i tij kur tifozët ndryshojnë tekstin e këngës për ta kthyer në korin e zakonshëm për Piolin siç shihet në videon e mëposhtme, nuk duhet humbur…

PANORAMASPORT.AL