VIDEO/ Mori më qafë Italinë, Bajron Morenon e rrahin te futbolli amator….

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 28, 2023 | 12:05

VIDEO/ Mori më qafë Italinë, Bajron Morenon e rrahin te futbolli amator….

Bajron Moreno, arbitri i njohur nga Ekuadori, i cili u bë i famshëm pas eliminimit të Italisë nga Kupa e Botës në 2002 për shkak të gjykimit të tij skandaloz, është bërë sërish protagonist së fundmi.

Collage Maker-28-Mar-2023-12-01-PM-4813

Ai ka nisur karrierën si arbitër në futbollin amator, por duket se pakënaqësitë ndaj 53-vjeçarit ndihen edhe aty.

Në përfundimin e takimit, një lojtar shkoi dhe e goditi me shqelm gjyqtarin duke e rrëzuar në tokë. Më pas u desh ndërhyrja e lojtarëve të tjerë për të qetësuar Morenon dhe për ta shoqëruar jashtë fushe.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"