VIDEO/ Mbërrijnë 100 tifozët e parë të Romës me traget, ja çfarë ndodh në portin e Durrësit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 24, 2022 | 14:44


VIDEO/ Mbërrijnë 100 tifozët e parë të Romës me traget, ja çfarë ndodh në portin e Durrësit

Nesër, më 25 maj, Shqipëria dhe Tirana do të presë për herë të parë një finale europiane. Roma dhe Fejnord do të sfidohen në stadiumin “AIR Albania” për finalen e Ligës së Konferencës.

ro

“Panorama Sport” ka publikuar pamjet e para të mbërritjes së 100 tifozëve të Romës me traget në portin e Durrësit ku edhe gjatë orëve në vijim priten të zbarkojnë edhe mijëra të tjerë përmes portit të Durrësit.

Në tragetin me 100 tifozë romanë kanë qenë mes tyre edhe 7 fansa të Fejnordit, por duke mos krijuar incidente midis tyre. Disa furgonë policie janë të vendosur në port dhe kanë shoqëruar tifozët italianë sapo shkelën në Durrës.

PANORAMASPORT.AL