VIDEO/ I shënoi në minutat e fundit, shikoni reagimin epik të Simeones pas golit të Mesit

Postuar: Dhjetor 2, 2019 | 20:06

Barcelona mposhti me rezultatin 1-0 Atletiko Madridin ditën e djeshme, në fushën e këtyre të fundit.untitled_3

Ishte i zakonshmi Leo Mesi që i dha fitoren ekipit të tij, teksa realizoi një gol shumë të bukur në minutën e 86’.

Epik ishte edhe reagimi i trajnerit të “Los Kolçoneros”, Simeone, i cili duartrokiti bashkombësin e tij për golin e shënuar.

Pasi u çmend me lojtarët e tij, duke iu dhënë udhëzime dhe duke bërtitur për të ndaluar kundërshtarin, në fund tekniku Simeone nuk kishte çfarë të bënte tjetër, veç se të duartrokiste Mesin për golin e shënuar.