VIDEO/ Grezda shënon me Osijekun, ekipi kroat ngjitet në vendin e dytë në renditje

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 9, 2017 | 19:08

VIDEO/ Grezda shënon me Osijekun, ekipi kroat ngjitet në vendin e dytë në renditje

Eros Grezda ishte protagonist pasditen e sotme, teksa shënoi golin e dytë për skuadrën e tij Osijek. I gjithë takimi përfundoi në shifat 3-0, me pjesën e parë që u mbyll në një rezultat të bardhë.

grezda

Në minutën e 58-të, Mioc zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 74-t, ishte Grezda që i dha qetësinë Osijekut. Goli i tretë, u shënua nga Bokaj, në minutën e 85-të.

Me këtë fitore, Osijeku ngjitet në vendin e dytë, me 35 pikë në total, dhe pretendon të kapë një vend në Europa Ligë.

www.minuta90.com