VIDEO/ E ardhme e ndritur në basketboll, vetëm 12 vjeç me një gjatësi 2.13 metra

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 23, 2018 | 15:19

VIDEO/ E ardhme e ndritur në basketboll, vetëm 12 vjeç me një gjatësi 2.13 metra

Është vetëm 12 vjeç por duket se patjetër do të ketë një të ardhme të ndritur në sportin e basketbollit. Bëhet fjalë për një djalë me emrin Olivier Rioks i cili është tmerrësisht i gjatë për moshën e tij. 2.13 metra është gjatësia e tij dhe në basketboll ai i bën të vuajnë moshatarët e tij.

09b969145b7e7be2c5f9843c31a798ce_1535026511-2500838

Në videon e mëposhtme mund të ndiqni një lojë midis moshatarësh teksa Olivier e ka shumë të lehtë ti driblojë dhe të bëjë kosh.

www.minuta90.com