VIDEO/ Dortmund dhe Haland “fiken” nga Augsburgu, Leverkusen dhe Lajpcig kënaqen me barazim

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 26, 2020 | 17:30


VIDEO/ Dortmund dhe Haland “fiken” nga Augsburgu, Leverkusen dhe Lajpcig kënaqen me barazim

Java e dytë e kampionatit gjerman rezervoi një surprizë të pakëndshme për Borusia Dortmundin. Verdhezinjtë u mposhtën me rezultatin 2-0 nga Augsburgu. Megjithëse nisej si favorite për të fituar këtë takim, ekipi i Lysien Favrë është mposhtur nga “Fuggerstädte”.
Ei2cAP_XkAA04k0
Sfida tjetër mes Bajer Leverkusenit dhe Lajpcigut përfundoi në barazim 1-1.
Ei2di98WkAEs9LT
Në takimet e tjera të ditës së shtunë për javën e dytë të Bundesligës Shtutgarti shkatërroi 1-4 Mainzin, Arminia Bilefeld fitoi minimalisht nda Këlnit, ndërsa Borusia Myneshenglabah u frenua nga Union Berlini.

Rezultatet e plota

FT| Augsburg-Borusia Dortmund 2-0

FT| Mainz-Shtutgart 1-4 

FT| Bajer Leverkusen-Lapcig 1-1

FT| Borusia Mynshenglabah-Union Berlin 1-0

FT| Arminia Bilefeld-Këln 1-0
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com