VIDEO/ CR777, “përbindëshi” Ronaldo nuk di të ndalet. Arrin shifrën e veçantë me golin ndaj Interit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 15, 2021 | 19:09


VIDEO/ CR777, “përbindëshi” Ronaldo nuk di të ndalet. Arrin shifrën e veçantë me golin ndaj Interit

Në ndeshjen Juventus-Inter, ylli portugez Kristiano Ronaldo kaloi bardhezinjtë në avantazh duke shënuar në minutën e 24-të takimit.

roni

Ky ishte një gol historik për sulmuesin, i cili arriti shifrën e 777 realizimeve në karrierë.

Dy javë më pare CR7 theu një rekord tjetër personal duke arritur shifrën e 100 golave me fanellën e Juventusit.

Shifra të frikshme këto për një futbollist, por për një lojtar të kalibrit të Ronaldos goli është jetik.

Penalltia dhe goli i Kristiano Ronaldos ndaj Interit on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/