VIDEO/ Lorik Cana vlerësohet si kapiteni ‘më klas’, ja cilët lojtarë lë pas vetes

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 7, 2015 | 18:59

VIDEO/ Lorik Cana vlerësohet si kapiteni ‘më klas’, ja cilët lojtarë lë pas vetes

Kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana, ka tërhequr vëmendjen jo vetëm për lojën e tij me Nantën, por edhe me performancën e treguar në mediat franceze.

Lorik Cana ne televizionin francez

Lorik Cana ne televizionin francez

Cana është vlerësuar si një nga futbollistët me më shumë klas në kanalin televiziv “Canal Football Club”.

Një video e publikuar në “youtub” nga prestigjiozja “Le Huffington Post”, e shfaq atë si kapitenin që “ndryshon gjithçka” dhe që të tjerët përpiqen që ta ‘imitojnë’.

Në këtë transmetim, Cana ka marrë vlerësimet më të larta (me tri pikë), ndaj lojtarëve të tjerë si Moussa Sissoko, Andy Delort etj.

www.minuta90.com