VIDEO/ Berisha bën heroin, i dhuron kualifikimin në Ligën e Europës skuadrës franceze

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 17, 2020 | 23:08


VIDEO/ Berisha bën heroin, i dhuron kualifikimin në Ligën e Europës skuadrës franceze

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha ishte heroi i Reimsit në triumfin e sotëm në transfertë ndaj skuadrës së Servetes, duke i dhuruar kualifikimin francezëve me golin e tij në minutën e 4-t. Ky ishte goli i vetëm i sfidës, në një transfertë delikate si ajo ndaj skuadrës zviceriane.

Berisha

Kujtojmë që Berisha u transferua gjatë merkatos të verës te klubi i ri, teksa më herët ishte pjesë e Duseldorf. Ai do të tentojë të marrë rolin e protagonistit të skuadra e Reims, që ka si objektiv grupet e Ligës së Europës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com