Tek Napoli shkëlqen Zielinski, ja nota e Hysajt përballë Milanit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 23:30

Tek Napoli shkëlqen Zielinski, ja nota e Hysajt përballë Milanit

Napoli arriti një përmbysje të madhe ndaj Milanit, dhe më i miri në fushë është padyshim Zielinski, i cili vlerësohet me notën 7.5 nga “tuttomercatoëeb”, që shënoi edhe dy gola për Napolin, dhe barazoi nga një disavantazh i dyfishtë.

Capture

Hysaj ndërkohë, vlerësohet me notën 6: “Në fillimin e ndeshjes gjendej më shumë pranë sulmit të Milanit, se sa në mbrojtje. Mbetet i shtangur në momentin e golit të Bonaventurës, pas asistit në fluturim nga Borini.”

Tek Milani, më i vlerësuari është Bonaventura, me notën 7, i cili përveç golit, dhuroi edhe një paraqitje të mirë në fushën e lojës.

www.minuta90.com