Të “çmendur” pas yllit të Barcelonës, Bajerni gati të ofrojë 100 milionë euro për mesfushorin 19-vjeçar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 29, 2022 | 11:36


Të “çmendur” pas yllit të Barcelonës, Bajerni gati të ofrojë 100 milionë euro për mesfushorin 19-vjeçar

Ëndrra e fshehtë e Bajernit ka një emër, ai është Pedri, 19-vjeçari që luan për Barcelonën.

PEDRI

Sipas “Kicker”, Hasan Salihamixhiç është duke punuar në fshehtësi për të sjellë në skuadër një nga talentet më të mëdha të Spanjës.

Edhe pse kontrata e Pedrit skadon në 2026-ën, Bajerni mund t’i bëjë një ofertë të parezistueshme klubit katalanas që tani më shumë se kurrë ka nevojë për para për të dalë nga kriza financiare.

Sipas “Transfermarkt”, Pedri vlerësoshet 80 milionë euro, por Barça kurrsesi nuk mund ta lërë diamantin e tij për atë shifër.

Në Mynih janë gati për të bërë dhe një sforco të madhe financiare për spanjollin, kampionët mund të ofrojë gati 100 milionë mesfushorin.

PANORAMASPORT.AL