Statistikat e supersfidës/ Blutë e Çelsit, “macja e zezë” e Totenhemit dhe Kejnit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2021 | 13:32


Statistikat e supersfidës/ Blutë e Çelsit, “macja e zezë” e Totenhemit dhe Kejnit

– Totenhemi ka pësuar 103 gola në Premier Ligë kundër Çelsit, një rekord për klubin.

Tottenham-vs-Chelsea-Premier-League-Predictions-and-Match-Preview-by-LeagueLane

– “Spërsat” kanë fituar vetëm 7 nga 58 përballjet me blutë e Londrës në Premier Ligë (20 barazime, 31 humbje).

– Çelsi mund të fitojë tri ndeshje radhazi në kampionat kundër Totenhemit për herë të parë që prej vitit 2005.

– Herri Kejn ka shënuar vetëm 1 gol kundër Çelsit në 8 përballjet e tij të fundit në Premier Ligë.

– Çelsi ka pësuar vetëm 1 gol në Premier Ligë këtë edicion, rekordi i tyre më i mirë në këtë fazë të sezonit në 11 vitet e fundit.

– Romelu Lukaku ka shënuar vetëm 1 gol në 13 paraqitjet e tij kundër Totenhemit në të gjitha kompeticionet.

– Skuadrat e Santosit në Premier Ligë nuk kanë shënuar gol në pjesën e parë në 83 raste nga 118 ndeshje.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/