STATISTIKA/ Start ëndrrash për Lacion në Ligën e Kampioneve. Strakosha, i palodhur ndaj Borusia Dortmundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 20, 2020 | 22:34


STATISTIKA/ Start ëndrrash për Lacion në Ligën e Kampioneve. Strakosha, i palodhur ndaj Borusia Dortmundit

Në fitoren e pabesueshme të Lacios  ndaj Borusia Dortmundit, e cila ka vite që luan në Ligën e Kampioneve, ka meritë dhe portieri i Shqipërisë Tomas Strakosha.
Strakosha

Gardiani kuqezi realizoi plot 6 pritje ndaj verdhezinjve që patën në formacion yje si: Haland, etj. Sipas “Sofa Score”, 25-vjeçari Strakosha vlerësohet me notën e lartë 7.6. Ai kreu 60%  të pasimeve të sakta ndaj Borusia Dortmund.

Me këtë fitore, Lacio jep sinjale të qarta se mund të jetë befasia e këtij sezoni në Ligën e Kampioneve.

Statistikat e Tomas Strakoshës ndaj Borusia Dortmundit sipas “Sofa Score” 

WhatsApp Image 2020-10-20 at 23.10.53

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com