Shkëndija shkatërron Shkupin në derbi, fiton edhe Vardari. Ja të gjitha rezultatet dhe renditja në Maqedoninë e Veriut

Postuar: Dhjetor 1, 2019 | 15:16

Kanë përfunduar para pak minutash 4 ndeshjet në Maqedoninë e Veriut, të vlefshme për xhiron e 17-të.shkendija

Shëndija e Tetovës ka shkatërruar me rezultatin 4-0 Shkupin në derbi, në një ndeshje që u dominua nga kuqezinjtë. Ishte Ibrahimi që realizoi dy herë për tetovarët, në minutat 2’ dhe 41’, gjithashtu dy herë realizoi edhe Zhunior në minutat 27’ dhe 89’.

Fitore ka regjistruar edhe Vardari, i cili mposhti në transfertë Akademija Pandev, me rezultatin e pastër 3-0.

Renova u mposht me rezultatin 1-0 nga Boreci ndërsa Rabotniçki dhe Sileksi u ndanë në barazim 1-1.maq