Shkëlqen portieri shqiptar, Olimpiakos U-19 eliminon bashkëmoshatarët e Bajernit nga Europa

Postuar: Mars 13, 2024 | 0:07

Olimpiakos U-19 regjistroi ditën e sotme një kualifikim madhështor, teksa mposhti Bajernin U-19 me rezultatin 1-3 në duelin çerekfinal të vlefshëm për “UEFA Youth League”, duke arritur të sigurojë kualifikimin për në fazën gjysmëfinale.

4134762

Protagonist në këtë përballje ishte dhe portieri shqiptar, Anxhelo Sina, i cili zhvilloi një tjetër paraqitje fantastike. Grekët arritën të shënonin 3 gola në pjesën e parë me Mouzakitis, Papakanelos dhe Kostoulas, ndërkohë që për gjermanët golin e vetëm e shënoi Ramsak në minutën e 63.

5acf76_19_2_

Për sa i përket Anxhelo Sinës, falë paraqitjeve fantastike gardiani shqiptar është kontaktuar nga trajneri Alban Bushi, i cili e ka në planet e tij portierin 20-vjeçar.