Sfida me Partizanin në fundjavë, regjim kazerme para kampionëve te Bylisi

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 3, 2019 | 16:00

Bylis Kategoria Superiore Kryesore, Superiore Të fundit

Sfida me Partizanin në fundjavë, regjim kazerme para kampionëve te Bylisi

Ballshiotët do të luajnë të shtunën një ndeshje mjaft të rëndësishme ndaj Partizanit, e vlefshme për javën e 14-të të Superiores. Në Ballsh kërkojnë kthesën pas dy humbjeve, me Skënderbeun dhe Kukësin, aq më tepër që luajnë në fushën e tyre.bylis

Trajneri Dovedan dhe skuadra nga dje kanë nisur të punojnë konkretisht vetëm për ndeshjen me të kuqtë, ndërsa presidenti Besnik Kapllanaj është duke i qëndruar afër ekipit. Duke ditur rëndësinë e sfidës, nga dje lojtarët janë grumbulluar në kompleksin “Gjanica”. E vetmja mungesë do të jetë ajo e mbrojtësit Ymeralilaj, që edhe këtë javë do të vazhdojë të mos jetë pjesë e grupit të trajnerit Dovedan.

Mungesa e tij ka krijuar jo pak probleme te ballshiotët në linjën e djathtë, aty ku kanë luajtur Ntepe e Hadroji. Bylisi i surprizoi kampionët në ndeshjen e parë, duke marrë një pikë në transfertë, ndërsa për këtë javë duan të marrin më shumë ndaj tyre dhe jo më kot drejtuesit kanë vendosur regjim kazerme për ekipin.Bylis

DONACIONI – Pas ndihmave dhe një shume monetare të dhuruar pak ditë më parë, sërish financuesit e Bylisit kanë dhënë ndihma për banorët e prekur nga tërmeti i datës 26 nëntor. 10 mijë euro është shuma e familjes Kapllanaj, ndërkohë që mjetet e tonazhit të rëndë të firmës së tyre i vënë në dispozicion të fondacionit “Firdeus”, nëse u kërkohen.

Ky donacion u bë direkt në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët” që transmetohet në “News 24”. Ky është një gjest fisnik bamirësie i financuesve të futbollit ballshiot, të cilët gjejnë mundësi për t’u ardhur në ndihmë familjeve të prekura nga fatkeqësia e fundit natyrore që preku disa zona të vendit tonë.

Erjon Saliu
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com