Sfida Angli-Ukrainë, stadiumi “Olimipiko” blindohet nga 3 mijë agjentë. Ja arsyeja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 3, 2021 | 16:18


Sfida Angli-Ukrainë, stadiumi “Olimipiko” blindohet nga 3 mijë agjentë. Ja arsyeja

Anglia do të përballet me Ukrainën mbrëmjen e sotme në stadiumin ‘’Olimpiko’’ të Romës për të luftuar për një biletë në gjysmëfinale të Europianit.

angli

Sipas mediave italiane, Roma është blinduar nga 3 mijë agjentë dhe shumë pika kontrolli pasi ekziston frika që shumë tifozë anglez të udhëtojnë në minutën e fundit drejt Italisë dhe përbëjnë rrezik për popullatën.

Në Angli vetëm ditën e djeshme kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 27 mijë njerëz dhe kjo mund të sillte pasoja të mëdha dhe në popullatën italiane.

5 pika kontrolli janë ngritur anësh stadiumit për të skanuar çdo tifoz, ku shumica e tyre kanë mbërritur ditën e djeshme, por nuk përjashtohet një lëvizje masive dhe prag ndeshjes së mbrëmjes.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/