Sa ka shkuar te Juventusi, dhe Ronaldo fiton trofeun e parë individual

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 19, 2018 | 19:01

Sa ka shkuar te Juventusi, dhe Ronaldo fiton trofeun e parë individual

Kristiano Ronaldo i ka shtuar një tjetër trofe individual koleksionit të tij. Portugezi ka fituar çmimin “Lojtari më i mirë ndërkombëtar” në ceremoninë e 2018-ës së ESPY. Ky trofe vjen pas një sezoni të shkëlqyer të luzitanit te Reali i Madridit.

ronaldoooo

33-vjeçari shënoi shumë gola në Champions League duke e ndihmuar klubin spanjoll që ta fitojë në fund trofeun. Në këtë mënyrë ai e mbylli sezonin duke shënuar plotë 44 gola dhe duke dhënë 8 asiste.


www.minuta90.com