Roman Abramoviç pranë lamtumirës te Çelsi, kërkon të shesë klubin londinez për…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 26, 2018 | 14:25

Roman Abramoviç pranë lamtumirës te Çelsi, kërkon të shesë klubin londinez për…

Duket se Roman Abramoviç është gati për ti dhënë lamtumirën skuadrës së Çelsit. Manjati rus duket se ndihet i dorëzuar përballë sheikëve të Mançester Sitit dhe PSG-së të cilët ofrojnë sot në treg shuma të majme për të marrë lojtarë. Ndërsa Abramoviç në vitet e fundit ka mbetur disi në hije pasi nuk është se ka bërë ndonjë blerje të madhe.

Roman-Abramovich_A_2406067b

Sipas asaj që bën me dije “Thr Sunday Times, manjati rus është gati për të shitur klubin dhe për këtë gjë ka angazhuar bankën e Nju Jorkut “Raine Group”. Vlera e klubit londinez sipas vlerësuesve llogaritet deri në 2 miliardë paund dhe për Abarmoviçin do të ishte një biznes i mirë pasi në 2003-shin ai e ka blerë 10 herë më pak.

2A185C2200000578-3143769-Abramovich_wants_to_spend_another_billion_pounds_on_Chelsea_befo-a-8_1435647271238

www.minuta90.com