RENDITJA/ Skënderbeu kampion, Vllaznia e Lushnja në “greminë”. Shikoni tabelën përfundimtare

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 23, 2018 | 22:57

RENDITJA/ Skënderbeu kampion, Vllaznia e Lushnja në “greminë”. Shikoni tabelën përfundimtare

Kategoria Superiore uli sot siparin për edicionin 2017-2018, me ndeshjet e javës së 36-të. Skënderbeu shpallet kampion me 72 pikë në total, nga ku 22 fitore, 6 barazime dhe 8 humbe. Më pas, ndjekin Kukësi e Luftëtari, që do luajnë në Europa League, ndërsa edhe Laçi futet automatikisht, duke qenë finalist i Kupës.

Kategoria-Superiore-2018

Sezon për t’u harruar për Partizanin dhe Flamurtarin, që mbajnë vendin e pestë dhe të gjashtë, ndërsa Teuta dhe Kamza siguruan mbijetesën, me Vllazninë dhe Lushnjën që shkojnë drejt “greminës”. Më poshtë, tabela përfundimtare.

kategoria superiore java 36

www.minuta90.com