Renato Karlos, përforcimi i parë i Skënderbeut

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 7, 2016 | 14:46

Renato Karlos, përforcimi i parë i Skënderbeut


Renato Carlos Martins Junior do të jetë sulmuesi më i ri bardhekuqëve .28-Vjecari i lindur në Brazil do ti bashkohet ekipit korçar në Marbella të Spanjës për të zhvilluar fazën përgatitore nën urdhrat e trajnerit Mirel Josa.

renato karlosKlubi dhe Renato Carlos kanë arritur marrëveshjen dhe neser do të nënshkruajnë kontratën qe e lidh sulmuesin Brazilian me klubin tonë për një vit e gjysëm.

Renato Carlos ose Renatinho sic quhet ne boten e futbollit ka lindur ne 14 May 1987 ne São Vicente.28-Vjecari e ka nisur karrieren e tij tek Santos ne vitin 2007 ku u shpall nenkampion ne Brazil per te luajtur me vone per klube si São Caetano dhe Portimonense, ekip me te cilin fitoi dhe Kupen Paulista perpara se te vazhdonte karrieren e tij ne Tajlande me Chiangrai United.

www.minuta90.com