“Rashë në depresion”, rrëfimi prekës i futbollistit të Bajernit: Pak e dinë se çfarë kam kaluar…  

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 25, 2022 | 18:30


“Rashë në depresion”, rrëfimi prekës i futbollistit të Bajernit: Pak e dinë se çfarë kam kaluar…  

Futbolli elitar nuk u sjell gjithmonë luturi! Përtej titujve, fitoreve apo trasferimeve me paga të majme, futbollistë të ndryshëm me famë botërore, jetojnë një lumturi të rreme.

PAVARD

Edhe pse kanë zgjidhur shumicën e problemeve me të cilat përballen njerëzit e zakonshëm në fushën ekonomike, Benjamin Pavard pranoi në një intervistë për L’Equipe se ata janë larg të qenit superheronj të pathyeshëm që perceptohen në stadium apo në televizion. Benjamin Pavard u transferua nga Stutgart te Bajern Mynih para 3 vitesh, teksa u shpreh:

bayern-munchen-v-villarreal-cf-quarter-final-leg-two-uefa-champions-league-1-scaled

“Unë u transferova te Bajerni dhe fituam gjithçka. Nuk mund të ëndërroja për një debutim më të mirë. Pastaj erdhi COVID-i dhe ishte një kohë e vështirë. Në planin personal nuk ishte e lehtë të ishe vetëm në një vend që nuk është i imi. Isha larg familjes, miqve të mi. Diçka nuk shkonte me jetën time, por më bëri të rritesha. Unë vazhdova, u bëra më mirë. Pak e dinë se çfarë kam kaluar. Vetëm për shkak se ju siguroni jetesën nuk do të thotë se jeni të lumtur”, u shpreh Pavard.

PANORAMASPORT.AL