Rangnik: Firma me Ibrahimoviçin ishte kontradiktore, çfarë rruge duhet të ndjek Milani

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 21, 2020 | 13:23


Rangnik: Firma me Ibrahimoviçin ishte kontradiktore, çfarë rruge duhet të ndjek Milani

Ralf Rangnik ka dhënë një intervistë për “Financial Times”, ku ka folur për Milanin dhe Ibrahimoviçin. Gjermani ishte pranë kalimit tek Milani, por në fund kuqezinjtë i besuan sërish Stefano Piolit.

200801 Zlatan Ibrahimovic of Milan celebrates during the Serie A match between Milan and Cagliari on August 1, 2020 in

“Ibrahimoviç është në formë të mirë edhe pse është 38 vjeç. Ai mund të fitojë ndeshjet i vetëm dhe të jetë deçiziv. Por në të vërtetë, çfarë është Milani? Çfarë rruge duhet të ndjek?.

Për mendimin tim, firma me Ibrahimoviçin ishte kontradiktore, duke lidhur me strategjinë që Milani donte të ndiqte”, përfundoi Rangnik.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com