Po shkëlqen me të rinjtë e Sëlltikut, gjigantët europiane ne gjurmët e Roko Vatës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 22, 2022 | 23:23


Po shkëlqen me të rinjtë e Sëlltikut, gjigantët europiane ne gjurmët e Roko Vatës

Djali i legjendës ish-kapitenit të Kombëtares shqiptare, Rudi Vatës, Roko, po shkëlqen me të rinjtë e Sëlltikut, ku së fundmi ka luajtur dhe në Ligën e Kampionëve për të rinj.

roko vata

Së fundmi, për 17-vjeçarin kanë ardhur disa interesime nga gjigantët e Europës. Siç raportojnë mediat irlandeze, Liverpuli, Çelsi dhe Reali i Madridit janë vënë në gjurmët e Vatës dhe do tentojnë që të bindin Sëlltikun për ta transferuar sa më shpejtë.

Vata gjithashtu ishte pjesë e listës me lojtarët më të mirë që kanë lindur në vitin 2005. Ai ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar një asist në 14 takime që ka zhvilluar këtë sezon në të gjitha kompeticionet.

PANORAMASPORT.AL